Poszła zima do morza

zobacz więcej (7)

Jeszcze nie zdążono dobrze Marzanny spalić i utopić, a wiosna wtargnęła do Kazimierza jak burza. I kto by pomyślał, że zawdzięczamy to wszystko...  dzieciom z Gminnego Zespołu Szkół!

Tak to teraz jest, że zimę z naszego kraju wyganiają najmłodsi. Zgodnie z tradycją uczniowie klas młodszych Gminnego Zespołu Szkół od lat na pierwszy dzień wiosny przygotowują słomiane kukły ustrojone w kolorową bibułę, a potem palą je i topią w najbliższej rzece. Kazimierska Marzanna co roku kończy swój smutny los w Wiśle, po to by ustąpić miejsca weselszej i cieplejszej porze roku.

W tym roku totem słowiańskiej bogini, symbolu zimy i śmierci nie zdążył jeszcze dobrze spłonąć i utonąć, gdy w Kazimierzu wiosna dosłownie wybuchła słońcem i ciepłem. Szczególnie piękna była sobota.

Może nie zazieleniły się jeszcze drzewa i krzewy, a trawa nie wszędzie pozbyła się pozimowych rudości, ale słońce wprost zalało Kazimierz, zamieniając rynek w wielką plażę. Wszystkie ławeczki w rynku oblepili turyści i miejscowi korzystając z tej słonecznej kąpieli. Niedziela, także ciepła, była już pochmurna i deszczowa. W takiej aurze niestety musimy dotrwać do… czwartku. Weekend w Kazimierzu zapowiada się znów słoneczny.

Wiosna, wiosna, ach, to ty. Nie wierzycie? Sprawdźcie osobiście.


Fot. Z archiwum

Gminnego Zespołu Szkół

 

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę