Aktualności dla "Gminny Zespół Szkół"

Zebranie z rodzicami uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym – szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum – odbędzie się 2 czerwca 2011 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. J. Koszczyca-Witkiewicza. Nauka we wszystkich trzech szkołach wznowiona zostanie od 5 czerwca (poniedziałek).

We wczesnych godzinach rannych Kazimierzem wstrząsnęła potężna eksplozja. Jednostki straży pożarnej kierowały się na ulicę Szkolna, gdzie runęło skrzydło budynku Gminnego Zespołu Szkół.

Bieżącą sytuację Gminnego Zespołu Szkół po eksplozji oraz perspektywy jego dalszego funkcjonowania w tej trudnej sytuacji zarówno do końca obecnego roku szkolnego, jak i w nowym roku szkolnym omawiano podczas spotkania sztabu kryzysowego 31 maja w Kazimierzu Dolnym.

Z kogutkiem dobroci

Na ulicach Kazimierza pojawił się Kogucik Dobroci. Towarzyszące mu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu zbierają w ten sposób fundusze na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Akcja potrwa do Wielkiego Czwartku.

Początkowo miał to być cel sam w sobie, ale jak to się czasem zdarza: nie zawsze to my kierujemy naszymi krokami, ale czasem prowadzą nas… same drogi. Tak będzie i tym razem. Zapraszamy na włóczęgę po Miasteczku.

- Może kolędę dziś dostaniemy, jak nam nie dadzą, to odejdziemy. I będziemy rozgłaszali, że tu skąpcy, nic nie dali.– śpiewali mali kolędnicy ze szkolnego Koła Caritas działającego przy Gminnym Zespole Szkół, odwiedzając kazimierskich gospodarzy na Górach. Po skończonej kolędzie, gdy zeszli do miasteczka, nie mieli powodów, by rozgłaszać historie o skąpcach. Wręcz przeciwnie.

Ponad 15 tys. zł zebrali członkowie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kazimierzu Dolnym podczas wielkiego finału 9 stycznia. Wydawałoby się, że po 19 latach istnienia tej akcji nie można spodziewać się już żadnego rekordu. A jednak!

Z kogutkiem

Jeszcze na początku tego tygodnia można było zobaczyć na uliczkach Kazimierza pięknego koguta niesionego prastarym zwyczajem „od domu do domu” z życzeniami świątecznymi. Tak mali kazimierzacy, uczestnicząc w akcji „Dzieci Dzieciom”, zbierali pieniądze na rzecz potrzebujących na Ukrainie.

Pokaż stopkę