Sprawa szkoły znów w prokuraturze

Skomentuj (15)

Prokuratura Rejonowa w Puławach znowu bada sprawę nieumyślnego spowodowania eksplozji gazu ziemnego w budynku Gminnego Zespołu szkół w Kazimierzu Dolnym, która doprowadziła do katastrofy budowlanej zagrażającej mieniu i życiu uczniów i pracowników szkoły.

Na wniosek grupy radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym – Piotra Guza, Janusza Kowalskiego i Rafała Suszka – Prokuratura Rejonowa w Puławach powtórnie w ramach zwierzchniego nadzoru służbowego zbadała sprawę nieumyślnego doprowadzenia do wybuchu gazu w budynku Gminnego Zespołu Szkół, co miało miejsce w maju ubiegłego roku.

- W wyniku przeprowadzonych badań uznano, ze zgromadzony dotychczas w sprawie materiał dowodowy wymaga uzupełnienia, a wobec tego decyzja o umorzeniu śledztwa zapadła co najmniej przedwcześnie – pisze w piśmie do radnych prokurator Prokuratury Okręgowej w Lublinie Monika Aleksiejuk.

Po zakończeniu postępowania zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wszczęciu zakończonego już w tej sprawie śledztwa.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • realistak
  Kazimierz ma około 30 galerii,restauracje i kawiarnie,parę skromnych sklepów spożywczych,dużo pokoi do wynajęcia i hoteli.Niewątpliwie największym sukcesem BURMISTRZA jest fakt,że udało mu się unicestwić szkołę,którą sam kończył.Im więcej głupców na świecie tym łatwiej rządzić i pensje władzy dają większe.Burmistrz szczodrze wydaje pieniądze na plany i propozycje i plecie bzdury o odbudowie szkoły.Jak długo jeszcze będziemy mu na to pozwalać?Jak długo będzie rządzić grupa KOLESIOW za nasze pieniądze?
 • Redakcja
  @Mundurowy, dziękujemy za uwagi. Monika Aleksiejuk jest oczywiście prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
 • cywil
  żadna różnica , motają w każdej, nie ważne czy krajowej czy wsiowej
 • Mundurowy
  Szkoda, że pani Soria - autorka artykułu, a nauczycielka z zawodu, nie czyta pism ze zrozumieniem. Monika Aleksiejuk cytowana w materiale to Prokurator Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a nie rejonowej w Puławach. To spora różnica
 • pijany znad Grodarza
  " że jak pod górą pan radny tupnie to szkoła chrupnie " Wresczie Ktoś z poetyki.
 • zdzicho
  Ważna informacja!
  26.11. zbiórka opon w Kazimierzu przy stacji trafo na Puławskiej, w Bochotnicy,Dąbrówce,Rzeczycy przy OSP.
  Nie na temat, ale przynajmniej więcej osób się dowie i opony nie wylądują w lesie tylko pojadą do utylizacji.
 • kuń
  no nieee, paranoja zaraz się pojawi krzycho , rycho , zdzicho i rozgonią towarzycho
 • do mixa
  @mix odczepcie się od Kowalskiego, to że na Szkolnej się nad domem Wolnych skarpa zawaliła a on pensjnonat dla turystów na górze nad nimi wybudował to nie powód do złośliwości i pisania że jak pod górą pan radny tupnie to szkoła chrupnie i się rozleci. A poważnie, to niech prokuratura to jeszcze raz zbada. Może tym razem znajdzie winnych. Trudno pojąć jak możliwe jest by w takiej szkole nie było wyłącznika gazu który jak się czyta kosztuję kilkatysięcy. Dlaczego? Nie wiem. To jakiś brak rozsądku. Nie wiem czy ten brak kwalifikuje się pod jakiś paragraf. Może nawet prawodawcy takiego absurdu nie przewidzieli. Jeżeli się kwalifikuje to paragraf wskaże winnych. Jeżeli nie to i tak znajdą się winni.
 • Zdzicho
  @towarzyszu widzę, żeś się z koniem na łby pomieniał...w niczym nie ujmując koniowi...
 • towarzysz wiesłaaa
  Jak zwykle bredzi jak w malignie ,stop Duni , stop władzy, stop szkole stop syjonizmowi oj tfu prrr wiśta wio.
 • pijany znad Grodarza
  @ oj mix. Jakiś Ty takiś. Wyjaśnij co napisałeś. Ni cholery nie moge zrozumieć. Napisałeś, jak Towarzysz w 1956 r , w pażdzierniku.
 • mix
  pijany....takie zachowanie (używanie obcojęzycznych zwrotów)typowe dla zakompleksionych towarzyszy....
  @ turysta co tym zwrotem (typowym dla lemingów) chcesz dowieść?!Że Kowalski to nie wiedział co robi pisząc zażalenie?Może i dzięki Bogu dobrze.Bo tak wyszło by,że szkoła zawaliła w czasie gdy on sam tupał idąc na Góry!
 • pijany znad Grodarza
  Tadek napisał. Ale co? Przetłumacz, bo ja tutejszy, znad Grodarza.
  ps. że, aż tak ludziska zapominają o wołaniu naszego Reja : ... wszak nie gęsi .... "
 • turysta
  skuteczniejści od Macierewicza :)
 • Tadek
  Never ending story?

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę