Festyn na Dzień Dziecka

Skomentuj (1)

zobacz więcej (15)

W Kazimierzu Dolnym Dzień Dziecka świętowano przez cały weekend. Zwieńczeniem obchodów był Szkolny Festyn Rodzinny zorganizowany przez Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym. NOWE ZDJĘCIA.

 

Dzień Dziecka, choć wypadał w tym roku w sobotę, w Kazimierzu Dolnym świętowano przez cały weekend. Były koncerty, spotkania, warsztaty oraz niedzielny Szkolny Festyn Rodzinny. W organizację tej imprezy włączyli się pedagodzy z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, ale także uczniowie i ich rodzice. Dla wszystkich uczestników, zarówno tych małych, jak i tych dużych, przygotowano wiele atrakcji.

- Były występy artystyczne, zabawy sportowo – rekreacyjne, loteria fantowa i kiermasz książek – mówi Marcin Pisula z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. – Można było także kupić sobie kawałek ciasta, kiełbaskę z grilla czy napój. Każdy znalazł tam coś dla siebie.

Podczas festynu odbył się także spektakl "Bez tytułu" przygotowany przez szkolną grupę teatralną Cheerleaders. Wystąpiła również grupa taneczna "MiniNutki" oraz zespół "Mały Kazimierz", który zatańczył poloneza i poleczkę.

- Zainteresowanie festynem było bardzo duże, co widać na zdjęciach – mówi Marcin Pisula. – W zabawie uczestniczyło wiele rodzin z małymi dziećmi oraz uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami. Naszym sprzymierzeńcem była też pogoda, która tego dnia szczególnie dopisała.

Pośród zabaw sportowo - rekreacyjnych najwięcej emocji bez wątpienia wzbudziło przeciąganie liny pomiędzy rodzicami a uczniami. Wielką popularnością cieszyła się również loteria fantowa zawierająca około 600 losów.  Zaś na zakończenie imprezy odbyła się aukcja obrazów oraz innych wartościowych przedmiotów.

 

- Zebrane fundusze przeznaczone są na wsparcie Rady Rodziców – mówi Jerzy Arbuz, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. – Pieniądze te posłużą jako dofinansowanie na wyjazdy uczniów na różnorodne konkursy czy zawody sportowe, opłaty za udział w niektórych konkursach, zakup książek – nagród dla dzieci na zakończenie roku szkolnego czy też dofinansowanie do wycieczek dla uczniów, którym taka pomoc będzie potrzebna.

Szkolny Festyn Rodzinny można więc uznać za udany!


Fot. Marcin Pisula

Gminny Zespół Szkół

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • G.P
    Świetne są te festyny. Szkoda, że nie mogłam być w tym roku. Pamiętam jak niedawno tańczyłam na jednym z Festynów, ale to była parę lat temu. Mam nadzieję, że załapię się na kolejny.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę