Patriotyczne śpiewanie

Skomentuj (3)

zobacz więcej (8)

„Patriotyczne śpiewanie” – to pomysł na radosne świętowanie Święta Niepodległości. W ten sposób jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju uczcili wraz z kazimierzakami młodzi chórzyści z „Canto” i „Cantare”.

Uczniowie i absolwenci Gminnego Zespołu Szkół – członkowie chórów „Canto” i „Cantare” zaprosili kazimierzaków do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i turystyki w sobotę 9 listopada na wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych w oparciu o specjalnie na tę okazję przygotowany śpiewnik „Droga do wolności”.

Pod kierunkiem Moniki Arbuz i przy akompaniamencie Jerzego Kuny wspólnie odśpiewano 16 pieśni nawiązujących do czasów powstań narodowych, I wojny światowej, odzyskania niepodległości i „Solidarności”. Każdej z nich towarzyszyła historia jej powstania lub informacja o autorze.

Niektóre z tych pieśni wybrzmią także jutro w czasie jednej z przerw
w Gminnym Zespole Szkół, który włącza się tym samym w akcję patronatem  Wiceminister Obrony Narodowej, Beata Oczkowicz "Rozśpiewana Przerwa - Patriotyczne Śpiewanie". Akcja ta ma na celu popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, propagowanie wartości patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego oraz ukazanie roli pieśni patriotycznej w historii narodu polskiego.

 

Fot. Z archiwum Gminnego Zespolu Szkół

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę