Aktualności dla "festiwal ludowy"

Tegoroczny 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Było kolorowo, głośno i radośnie. W całym Kazimierzu...

Hej zabawa, zabawa

Na scenie na Dużym Rynku i w klubie Tyndyryndy, na skwerze, przy Grodarzu i każdej jednej wolnej przestrzeni w Miasteczku śpiewają i grają artyści ludowi. Jak zabawa, to zabawa! Fotoreportaż.

Kolorowe bukiety z suszonych kwiatów, ludowe rzeźby, wiklinowe kosze i różnorodne drewniane zabawki... To tylko niewielka część asortymentu jaki znajduje się na tegorocznych Targach Sztuki Ludowej w Kazimierzu. Fotoreportaż.

Rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W nadwiślańskim Miasteczku po raz 52. rozbrzmiała ludowa muzyka a kazimierski Rynek mieni się tysiącem barw dzięki kolorowym strojom uczestników. 

Koncertem "Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych" i występem zespołu Wałasi zakończył się 51. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Do zobaczenia za rok!

Na ludową nutę, hej!

Festiwalowa sobota w Kazimierzu Dolnym zakończyła się, jak co roku, zabawą ludową na Rynku. Pogoda sprzyjała, więc tańcom nie było końca!

W wigilię świętego Jana obchodzimy prasłowiańskie święto miłości. Pobliskie łąki i pola dostarczają ziół, a rzeki wody, by świeżo uwity wianek spławić wprost do rąk przyszłego męża. Prastare zwyczaje przypomniał na festiwalowej scenie w Kazimierzu zespół Hańszczanie. A kto z Państwa próbował w ten sposób zaczarować przyszłość? Czekamy na zdjęcia sobótkowych wianków naszych Czytelników.

Dla kogo baszta 2016?

Baszty, nagrody główne Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych rozdane! Tym razem statuetki trafiły w ręce artystów z województwa mazowieckiego, podkarpackiego, łódzkiego i lubelskiego.

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych to przede wszystkim piękne dźwięki. Ale nie tylko. Tegoroczna edycja festiwalu okazała się świetną okazją do zaprezentowania twórczości prof. Adama Kiliana, twórcy większości festiwalowych plakatów.

Przed nami 50. już, Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W ostatni weekend czerwca do Kazimierza Dolnego przyjadą muzycy z całej Polski. Będą śpiewy, tańce i wspaniała ludowa zabawa.

Nowe szaty króla

Król Piast powrócił na Rynek. Festiwal Kapel i Śpiewaków więc tuż tuż.

Jednym z punktów programu tegorocznego Festiwalu Ludowego było Widowisko „Wesele Kurpiowskie” w wykonaniu Kurpiowskiego Zespołu Folklorystycznego „Carniacy” z Czarni. Zespołu, który w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia.

W sobotni wieczór na kazimierskim Rynku, jak co roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych odbyła się zabawa ludowa.

Barwnym korowodem ludowych muzyków rozpoczął się XLIX Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W Kazimierzu znowu brzmi ludowa muzyka!

I rozpoczął się 47. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Przez dwa kolejne dni w nadwiślańskim Miasteczku rozbrzmiewać będzie ludowa muzyka, która niejednego z nas zapewne porwie do tańca…

Blisko 800 ludowych muzyków z różnych stron Polski wystąpi w czasie trwania 46 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym 29 czerwca – 1 lipca. Impreza jak co roku rozpoczęła się barwnym korowodem spod budynku Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Euro spoko (video)

Jeszcze niedawno zespół „Jarzębina” znali jedynie miłośnicy folkloru. Jednak odkąd utwór „Koko Euro Spoko” został wybrany oficjalną piosenką Reprezentacji Polski na Euro 2012, zespół ten znają wszyscy. Miłośnicy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu „Jarzębinę” znają od dawna - nie jeden raz grupa ta brała udział w festiwalowych prezentacjach.

Trwa głosowanie Internautów na Najlepszy Produkt Województwa Lubelskiego 2011. Wśród nich znajduje się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Zagłosujmy więc!

Rozpoczął się 45 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Kolorowy korowód ludowych śpiewaków i muzyków, tradycyjnie przeszedł spod Kazimierskiego Ośrodka Kultury na Rynek, by tu rozgościć się na dobre.

Najbliższy długi weekend upłynie pod znakiem 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych . Kazimierski rynek od 24 do 26 czerwca wypełni tradycyjna muzyka z różnych stron Polski. Towarzyszyć jej będzie jak zwykle ludowe rzemiosło. Zapraszamy na święto sztuki ludowej do Kazimierza!

Pokaż stopkę