Rozpoczął się 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Skomentuj (2)

zobacz więcej (25)

Rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W nadwiślańskim Miasteczku po raz 52. rozbrzmiała ludowa muzyka a kazimierski Rynek mieni się tysiącem barw dzięki kolorowym strojom uczestników. 

Tradycyjnie, jak co roku, uroczyste otwarcie Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych odbywa się na kazimierskim Rynku, zaraz po przejściu pięknego, kolorowego korowodu. Są przemowy, jedyny w swoim rodzaju występ Józefa Brody oraz mnóstwo dobrej zabawy.

- Choć każda kolejna edycja festiwalu jest podobna do tej poprzedniej, to jednak każda jest niepowtarzalna – mówi Andrzej Sar, dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. - Wszystko to dzięki wykonawcom, którzy co roku się zmieniają. W tym roku w Kazimierzu goszczą muzycy z 15 województw.

Muzycy i śpiewacy z różnych stron Polski, zachwycające stroje, które mienią się paletą barw i ten niepowtarzalny klimat – wszystko to sprawia, że Kazimierz na ten jeden weekend w roku zamienia się w stolicę szeroko pojętej sztuki ludowej. Dlatego też wydarzenie to cieszy się dużą popularnością i przyciąga turystów z najbardziej odległych zakątków w kraju.

- Jest bardzo dużo atrakcji – mówi Andrzej Sar. - Muzyka wypełnia cały Rynek i naprawdę nic, nawet nieprzewidywalna aura nie jest w stanie zniechęcić muzyków do grania i śpiewania.

Sporą popularnością cieszy się także klub Tyndyryndy, w którym najbardziej oblegane są m.in. warsztaty tańca oraz coroczna zabawa ludowa.

Co jeszcze w programie?

Sobota, 23 czerwca
9.00 –Targi Sztuki Ludowej
10.00 – Koncert konkursowy
14.00 – widowisko obrzędowe „Oczepiny” zespołu z Ocic; Zespół z Chorwacji, Litwy
16.00 – Koncert konkursowy
20.00 – Zabawa ludowa z udziałem kapel festiwalowych

Niedziela, 24 czerwca
9.00 – Konkurs Duży – Mały
12.00 – Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu
13.30 – Ogłoszenie Wyników, Koncert Laureatów
15.00 – Koncert Lubelszczyzna żegna Gości festiwalowych
16.00 – Koncert zespołu „Kurna Chata”

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Redakcja
    Jak podaje Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie - organizator festiwalu, to był zespół Styrta z Krasnegostawu.
  • Nowy fan
    Bardzo proszę o informację, jak nazywał się zespół, który występował w niedzielę ok godz. 15:30. W składzie 3 wokalistki, wokalista / fleista, 2 gitary, perkusja na 2 talerze, skrzypce. Wszyscy na biało. Styl nieco zbliżony do Horpyny.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę