Na zakończenie festiwalu

Skomentuj (1)

zobacz więcej (14)

Koncertem "Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych" i występem zespołu Wałasi zakończył się 51. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Do zobaczenia za rok!

W tegorocznej edycji Festiwalu Ludowego wystąpiło 18 kapel, 32 zespołów śpiewacze, 14 instrumentalistów, 25 solistów śpiewaków, 10 wykonawców w kategorii folklor – kontynuacja oraz 22 grupy w konkursie „Duży – Mały”. W sumie – blisko 800 artystów z 15 województw.

Poziom był naprawdę wysoki, a konkurencja duża. Nagród zaś nie więcej niż zwykle. W tym roku w kategorii kapel Basztę zdobyła Kapela Czesława Kocemby z Łagowa (woj. łódzkie). Najwyższą nagrodę wśród zespołów śpiewaczych przyznano Zespołowi Śpiewaczemu z Łukowej IV (woj. lubelskie). W kategorii solistów instrumentalistów najlepszym okazał się Andrzej Budz z Dębna Podhalańskiego (woj. małopolskie) zaś pośród solistów śpiewaków - Krystyna Hoduń z Rozkopaczewa.

- Jury 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych składa serdeczne gratulacje wszystkim laureatom i uczestnikom spotkania Kazimierskiego – podsumowują festiwal organizatorzy. – W festiwalu licznie zaprezentowali się artyści ludowi z większości regionów Polski, a więc prawie ze wszystkich obecnych województw. Apelujemy, aby pozostałe także włączyły się w nasz ruch festiwalowy. Jury pozytywnie odnotowuje fakt bardzo wysokiego poziomu tegorocznej edycji festiwalu. Znalazło to odzwierciedlenie w ilości przyznanych nagród oraz wyróżnień i to właściwie we wszystkich kategoriach.

Na zakończenie imprezy na scenie pojawili się „Wałasi”, artyści wykonujący tradycyjną muzykę Beskidu Śląskiego, sięgając również do tradycji muzycznych łuku Karpat. Grupa istnieje od blisko trzydziestu lat, tworząc własne autorskie kompozycje.

W składzie zespołu znajdują się: Zbigniew Wałach – skrzypce, śpiew, instrumenty pasterskie; Katarzyna Broda Firla – śpiew, cymbały; Jan Wałach – skrzypce, śpiew; Maciej Szymkowiak – altówka oraz Bolesław Niedoba – śpiew, kontrabas.

W taki właśnie sposób zakończyło się największe w Polsce święto muzyki ludowej. Do zobaczenia, Festiwalu, za rok, hej!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę