Tyndyryndy na 46 Festiwalu Kapel

Skomentuj (6)

Pod koniec czerwca rusza 46 edycja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Zanim poznamy program, przyjrzyjmy się ofercie Klubu Festiwalowego Tyndyryndy.

Klub Festiwalowy Tyndyryndy powstał z potrzeby wyjścia w stronę miłośników folkloru, którzy nie chcą poprzestać jedynie na biernym uczestniczeniu w wydarzeniach Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W tym roku organizatorzy Remigiusz Mazur-Hanaj, Mateusz i Agnieszka Niwińscy i Beata Glińska przygotowali warsztaty, potańcówki, muzykę w przestrzeni miasta oraz targowisko instrumentów. Spotkania klubowe odbywać się będą od 28 czerwca do 1 lipca codziennie od 10.00 do 02.00.


W ramach zajęć warsztatowych zaplanowano:


Ence pence na cztery ręce
– to adresowane do dzieci zajęcia muzyczno-rzemieślnicze. Dla najmłodszych – wieku od 3 do 10 lat – przygotowano starodawne zabawy przy udziale muzyki ludowej granej na żywo na harmonii, klarnecie i bębenku. Dla trochę starszych – w wieku od 7 do 12 lat – będą zajęcia z konstruowania prostych instrumentów ludowych, wycinanek, wyszywanek i tkactwa. Ilość miejsc ograniczona, zapisy tyndy12@wp.pl , tel. 604 754 377, 608 804 051.


Tańcujże dobrze – to zajęcia taneczne. W programie – nauka tańców z Radomskiego, Rzeszowskiego i Wielkopolski. Bez zapisów – wstęp wolny.


„Jak już nie przyjechoł, to nie przyjedzie”, czyli spotkania w kompanii
– to spotkania poświęcone nauce przyśpiewek. Zajęcia traktowane jako całość będą trwały od czwartku do soboty po dwie godziny dziennie.


Leć głosie po rosie – to warsztaty śpiewu białym głosem adresowane do młodych śpiewaków oraz instruktorów śpiewaczych zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Zapisy.


Tyndyryndy zaprasza także na potańcówki. W namiocie przy Małym rynku od czwartku do soboty od godziny 20.00 do 2.00 bawić się będzie można przy muzyce najlepszych kapel z różnych regionów Polski. Na sobotę przewidziany jest konkurs na najlepszą parę taneczną. Co będzie nagrodą – to na razie tajemnica.


W ramach działań klubu w Kazimierzu rozbrzmiewać będzie również Muzyka w przestrzeni miasta. Usłyszymy w wykonaniu Jacka Hałasa pieśni dziadowskie, w wykonaniu uczestników zajęć klubowych muzykę instrumentalną i śpiewy nad rzeką oraz w wykonaniu Adama Struga pieśni do Najświętszego Serca Jezusowego (w kościele przed mszą).


Przy namiocie na Małym Rynku w sobotę i niedzielę zorganizowane zostanie również Targowisko instrumentów, na które organizatorzy zapraszają wytwórców i kolekcjonerów instrumentów oraz muzyków i miłośników muzyki tradycyjnej. Będzie to okazja do poznania twórców instrumentów ludowych, zasięgnięcia porady, zamówienia, zakupu czy sprzedaży instrumentów. Zapisy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę