Dziady Kazimierskie żegnają festiwalowych gości

Skomentuj (1)

zobacz więcej (18)

Tegoroczny Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zakończył się dość nietypowo. Bowiem tuż po uroczystym zamknięciu imprezy na kazimierskiej scenie pojawili się muzycy ubrani równie kolorowo co ludowcy, a jednak prezentujący inny rodzaj folkloru. O kim mowa? O Dziadach Kazimierskich, oczywiście.

Na scenie pojawili się ubrani dość barwnie, z uśmiechami na twarzach i bogatym repertuarem. Obok doskonale znanych już wszystkim Dziadów Kazimierskich wystąpiła także Anna Piła Bojara, Tomek Hadzia Bielecki - harmonijka, Grzybek - taniec godowy, Matejko - banjo, Mestre Adam Capoeira z uczniami oraz Chór Dziadowskich Słowików składający się z małych i dużych artystów.

 

Podczas koncertu usłyszeliśmy największe przeboje dziadowskie oraz zupełnie nową piosenkę  - "Tybetanka". Pojawił się też utwór „PKP”, do którego podczas kazimierskiego występu zrealizowano teledysk.

 

Śpiewali wszyscy. I Dziady Kazimierskie na scenie, i licznie zebrana publiczność. Nawet z przykawiarnianych ogródków unosiły się znajome słowa piosenki: „ Do najszybszych ten tour nie należy, ten tour jest wręcz bardzo powolny, ale każdy chce w nim pościgać się, tour de Kazimierz Dolny…"

 

Chcecie dowiedzieć się więcej? Poniżej fotoreportaż Mateusza Stachyry.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • zuzka
    Miło tak powspominać świetny koncert. Aż się łezka w oku kręci ;) Mam nadzieję, że niedługo znowu ich usłyszę:D

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę