Wernisaż wystawy Kwartet jerozolimski

Czwórka artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki zaprezentowała swoje obrazy, dla których inspiracją była pielgrzymka-plener do Ziemi Świętej oraz tematyka sakralna. Wystawę "Kwartet jerozolimski" otwartą w sobotę można oglądać do  7 lipca.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w sobotę 18 czerwca odbył się wernisaż wystawy "Kwartet jerozolimski". Zaprezentowane zostały prace czwórki artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki: Marty Andały, Agnieszki Mitury, Marka Andały oraz Jerzego Krzysztoporskiego. Minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego członka Kazimeirskiej Konfraterni Sztuki Leszka Furtasa.

 

Na wystawie można oglądać obrazy powstałe w wyniku inspiracji Ziemią Świętą. W 2014 roku członkowie Konfraterni odbyli pielgrzymkę do Jerozolimy połączoną z plenerem artystycznym. Marta i Marek Andałowie oraz Agnieszka Mitura powracają w swojej twórczości do przeżyć, jakie towarzyszyły im dwa lata temu podczas tej podróży. 

 

- To wystawa o nastroju niebiańskim, tematyce biblijnej – mówi dyrektor KOKPiT-u Mariusz Płoszaj-Mazurek. - Przedstawia wrażenia, wnioski wynikające nie tyle z obserwacji, co z odczuć i z tego, co wydarzyło się w Ziemi Świętej.

 

Jerzy Krzysztoproski w podróży do Ziemi Świętej wprawdzie nie uczestniczył, ale jego obecność w Kwartecie nie jest przypadkowa. Jego obrazy doskonale uzupełniają wystawę, gdyż - jak określił to prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki dr Waldemar Odorowski – wypełnione są sacrum, dla którego znalazł on własną formę.

Wystawę można oglądać do 7 lipca.

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę