Szósty Kanał Sztuki na piętnastolecie

Skomentuj (1)

zobacz więcej (17)

Ponad 50 obrazów wystawionych przez 25 artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki można było oglądać w dolinie Grodarza przez dwa ostatnie dni Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. VI Kanał Sztuki i 15 lat istnienia Kazimierskiej Konfraterni - za nami.

VI Kanał Sztuki to niejako podsumowanie 15 letniej historii Kazimierskiej konfraterni Sztuki – bractwa artystów, które konstytuowało swoją działalność od nieformalnej wspólnoty poprzez rejestrację jako stowarzyszenie zwykłe 15 lat temu, by w końcu 3 lata temu zyskać osobowość prawną jako stowarzyszenie.

- Dla mnie istotne jest to, że przez te 15 lat Kazimierska Konfraternia Sztuki wrosła w Kazimierz i stała się w sposób oczywisty przedstawicielem całego środowiska artystycznego Miasteczka – mówi prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki dr Waldemar Odorowski. – To może być oceniane różnie, ale sam fakt, że przez 15 lat istniejemy w tym miejscu, potwierdza to, że jesteśmy potrzebni, bo nadajemy współczesny kształt miastu jako kolonii artystycznej. A to jest ewenementem w skali Polski.

Na wystawie prezentowano obrazy jak zwykle o najróżniejszej tematyce. Tematem wiodącym były jednak reminiscencje z jesiennej pielgrzymki artystycznej do Ziemi Świętej, które zaowocowały wystawą malarstwa wiosną tego roku. W Kanale pokazano obrazy, które nie weszły w skład tamtej wystawy.

Doroczna wystawa Konfraterni Kanał Sztuki organizowana podczas Dwóch Brzegów jest jedyną tak szeroką prezentacją twórczości całej grupy, której galerii użycza gościnny Grodarz. W tym roku jest też niejako podsumowaniem szerszej prezentacji środowiska artystycznego Kazimierza, ponieważ w wielu galeriach organizowane były wernisaże w ramach wydarzeń festiwalowych.

- Kanał jest kontrapunktem do tego, co się działo w naszych galeriach w czasie Dwóch Brzegów – mówi Agnieszka Mitura malarka z Kazimierskiej konfraterni Sztuki. – Jest dowodem na to, że kolonia artystyczna w Kazimierzu jest ciągle żywa.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę