Gala MMA w Muzeum Nadwiślańskim

W ten weekend Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Galę MMA. To będzie malarskie starcie trójki artystów - Marty Andały, Marka Andały i Agnieszki Mitury. 

Marta Andała, Marek Andała i Agnieszka Mitura opowiedzą o ich drodze twórczej i dochodzeniu do malarskiej dojrzałości. Spróbują także odpowiedzieć na pytania dotyczące ich tożsamości artystycznej, dlaczego wybrali Kazimierz i w jaki sposób udało im się stworzyć wspólnie przestrzeń, którą znamy w Kazimierzu jako Lubelska 10.

 

- Lubelska 10. Jeden adres, dwie galerie, trzech artystów. Agnieszka Mitura, Marta Andała, Marek Andała. Spotkanie z malarzami, którzy potrafili – zachowując swoją osobowość twórczą – stworzyć Miejsce, czy może raczej przestrzeń, tę rzeczywistą i tę realnie nieuchwytną, artystyczną – piszą organizatorzy. - Zamknięci w swoich pracowniach prowadzą monolog, żeby zaraz otworzyć się w relacji określonej przez Martina Bubera: ja – ty. To nie tylko dialog, poprzez swoje obrazy, z widzem, to także świadomy dialog z drugim artystą. Tworzenie więzi artystyczno-duchowo-życiowych nie tylko wzbogaca wewnętrznie artystów, ale także daje możliwość budowania, poprzez wspólne wystawy i plenery, przestrzeni wzajemnych oddziaływań, a poprzez to dyskusji z odbiorcą.

 

Odpowiedzi na te pytania, a z pewnością także wiele ciekawych opowieści, będzie można usłyszeć już w niedzielę 2 października, o godz. 15.00, w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego przy ul. Rynek 19.

 

Wstęp wolny.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę