Wernisaż wystawy Kwartet jerozolimski

Czwórka artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki zaprezentowała swoje obrazy, dla których inspiracją była pielgrzymka-plener do Ziemi Świętej oraz tematyka sakralna. Wystawę "Kwartet jerozolimski" otwartą w sobotę można oglądać do  7 lipca.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w sobotę 18 czerwca odbył się wernisaż wystawy "Kwartet jerozolimski". Zaprezentowane zostały prace czwórki artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki: Marty Andały, Agnieszki Mitury, Marka Andały oraz Jerzego Krzysztoporskiego. Minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego członka Kazimeirskiej Konfraterni Sztuki Leszka Furtasa.

 

Na wystawie można oglądać obrazy powstałe w wyniku inspiracji Ziemią Świętą. W 2014 roku członkowie Konfraterni odbyli pielgrzymkę do Jerozolimy połączoną z plenerem artystycznym. Marta i Marek Andałowie oraz Agnieszka Mitura powracają w swojej twórczości do przeżyć, jakie towarzyszyły im dwa lata temu podczas tej podróży. 

 

- To wystawa o nastroju niebiańskim, tematyce biblijnej – mówi dyrektor KOKPiT-u Mariusz Płoszaj-Mazurek. - Przedstawia wrażenia, wnioski wynikające nie tyle z obserwacji, co z odczuć i z tego, co wydarzyło się w Ziemi Świętej.

 

Jerzy Krzysztoproski w podróży do Ziemi Świętej wprawdzie nie uczestniczył, ale jego obecność w Kwartecie nie jest przypadkowa. Jego obrazy doskonale uzupełniają wystawę, gdyż - jak określił to prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki dr Waldemar Odorowski – wypełnione są sacrum, dla którego znalazł on własną formę.

Wystawę można oglądać do 7 lipca.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę