VI Kazimierski Jarmark Świąteczny

Skomentuj (7)

W grudniowy weekend 8 - 9 grudnia na kazimierskim Rynku odbędzie się już po raz szósty Jarmark Świąteczny. Tradycyjnie będzie miał miejsce wtedy Kiermasz Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu” oraz kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej Koła Twórców Ludowych z Kazimierza Dolnego.

Kazimierski Jarmark Świąteczny staje się w nadwiślańskim Miasteczku powoli tradycją. W tym roku odbędzie się już szósta edycja tej zimowej imprezy. W grudniowy weekend kazimierski rynek wypełni świąteczna atmosfera, wspaniałe zapachy oraz niezwykłe wyroby twórców ludowych. Nie może więc Was tam zabraknąć!

 - Bardzo cieszy mnie to, że Jarmark Świąteczny na stałe wpisał się już w kalendarz imprez organizowanych w Kazimierzu Dolnym – mówi Dorota Szczuka z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Jest bardzo duże zainteresowanie tą imprezą, także z zewnątrz. Jednak najważniejsze, że z samego Kazimierza i z najbliższych okolic z roku na rok udaje się nawiązać współpracę z coraz większą liczbą twórców ludowych czy przedsiębiorców. A rynek tak pięknie wtedy pachnie i wygląda tak … świątecznie i nastrojowo! 

W Kiermaszu Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu” wezmą udział m.in.: Restauracja Berberys, Knajpa Artystyczna, Knajpa U Fryzjera, Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, restauracja Domu Architekta SARP, Restauracja Rynek 22, Piekarnia Sarzyński, Koło Gospodyń Wiejskich i Miejskich Mięćmierz Też, Amatorska Pasieka Romana Wolnego oraz Zagrodowa Osada z Uściąża.

Oprócz tego odbędzie się kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej Koła Twórców Ludowych z Kazimierza Dolnego, na którym zakupić będziemy mogli m.in. ozdoby świąteczne i choinkowe, stroiki, serwety, bukiety suszonych kwiatów czy ręcznie zdobioną porcelanę.
Jednak nie tylko kazimierzacy będą prezentować swoje wyroby podczas jarmarku. Kazimierz odwiedzą bowiem także goście z zewnątrz. Na kiermaszu produktów regionalnych z całego kraju będziemy mogli nabyć m.in.: wędliny tradycyjne z Bieszczad, Roztocza, Podkarpacia i Podlasia, chleby na zakwasie, sery korycińskie czy też piwa tradycyjne, tzw. „żywe”, korzenne i miodowe. Na tym nie koniec atrakcji.

- Co roku staramy się, by temu wydarzeniu towarzyszył ciekawy program artystyczny i edukacyjny – tłumaczy Dorota Szczuka. – Tegoroczny przeznaczony jest głównie dla dzieci. Tak więc zapraszamy wszystkie maluchy, młodzież i ich rodziców na VI Kazimierski Jarmark Świąteczny!

Przez dwa dni kazimierskiego jarmarku trwać będzie konkurs na najpiękniejsze stoisko. Szczegóły dotyczące głosowania przekazane zostaną na miejscu. A do wygrania wspaniałe nagrody: kolacja dla dwóch osób w jednej z kazimierskich restauracji, pobyt weekendowy dla dwóch osób oraz nagrody rzeczowe. Zachęcamy więc do głosowania…

Szczegółowy program tegorocznego Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego:

 

Sobota, 8 grudnia 2012


10.00 – Rozpoczęcie Jarmarku Świątecznego

 

12.00 - Oficjalne otwarcie Jarmarku na kazimierskim Rynku pod choinką, wizyta św. Mikołaj z prezentami

 

13.00 - Występ chóru - III kl. Szkoła Podstawowa – prowadzi Agnieszka Wawrzycka

 

14.30 - Występ chóru i wspólne śpiewanie – prow. Pani Monika Arbuz

 

15.00 - Dokarmiajmy zwierzęta zimą! Warsztaty dla dzieci - Muzeum Przyrodnicze w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, Rynek 14

 

16.00 - Święta po angielsku - Szkoła Rosetta w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki – spotkanie poświęcone zwyczajom świątecznym w krajach anglojęzycznych. Zapraszamy wszystkie dzieci, bez względu na poziom znajomości języka angielskiego. W programie m.in.: opowieści o świątecznych tradycjach, potrawach i sposobach spędzania czasu w Wielkiej Brytanii i Irlandii, połączona z zabawą nauka słówek związanych ze świętami, piosenka Jingle bells, opowieść o Christmas cracker – tajemniczym prezencie z niespodzianką, który sprawia wiele radości dzieciom w Anglii i Irlandii, Rynek 14

 

17.00 - Warsztaty dekoracji świątecznych w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, ul. Rynek 14

 

18.00 - Zakończenie pierwszego dnia Jarmarku na Rynku (zamykanie straganów)

           - Koncert standardów muzycznych „Talkin Soul” - dźwiękowy album emocji zawarty w ponadczasowych standardach jazzowych oraz niezapomnianych przebojach kinowych. Dominik Ziemnicka – vocal, Michał Iwanek – fortepian - Restauracja Sarzyński, ul. Nadrzeczna 6, wstęp wolny

 

Od 18.00 „Słońce w plasterkach, Reggae w Kazimierzu. Zasmakuj w Korzeniowej” – Klubojadlania Przystanek Korzeniowa przy Wąwozie Korzeniowym, start o 18.00 – zakończenie około północy. Będziemy grać jamajskie gorące rytmy, serwować smakowite specyjały, gadać, śmiać się i patrzeć w ogień…

 

20.00 - Koncert muzyki klezmerskiej, zespół Rzeszów Klezmer Band - Knajpa U Fryzjera, ul. Witkiewicza 2, wstęp wolny

 

Niedziela, 9 grudnia

 

10.00 - Rozpoczęcie drugiego dnia Jarmarku na kazimierskim rynku

 

11.00 - Spektakl Opowieści: Opowieści świąteczne z różnych stron świata – w wykonaniu  Beaty Frankowskiej przy akomp. Roberta Lipki (akordeon) – Dom Architekta SARP, ul. Rynek 20

 

12.00 - Mikołajkowe czytanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom..." - koordynator wojewódzki Magdalena Fijoł (miejsce: Pub "Mars", Rynek 11)
           - Wernisaż wystawy „Zimowe malowanie” artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i związanych z Kazimierzem Dolnym - Galeria MIT. Piwnica, ul. Senatorska 1

12.30 - Zimowy program, animatorzy przy choince na rynku

 

12.30 - Ozdabianie pierniczków przez dzieci - Pracownia Artystyczna Iga Sarzyńska, ul. Nadrzeczna 6

 

15.00 -  Spektakl „Pani Zima” - wykonanie: Beata Frankowska i 10-letnia Małgosia Frankowska, Restauracja „Kuchnia i Wino”, ul. Krakowska 11

 

16.15 - Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze stoisko jarmarku + nagrody dla zwycięzców

 

16.30 Wigilia Miejska na Rynku

 

18.00 -  Zakończenie VI Jarmarku Świątecznego

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Marek
 • Marek
  Ci co nie byli niech sobie obejrzą.... :http://www.youtube.com/watch?v=0W0JI6JfCmg&feature=youtu.be
  filmik jeszcze ciepły!!!! jak pierogi i kwaśnica u Fryzjera i Tomka...Pozdrawiamy...Marek i Beata !!!! :)

  Było super....pewnie jeszcze jest...tylko nas już nie ma :(
 • tak sobie myślę
  E tam, od razu obrażam.
  Nazywam rzeczy po imieniu, ci co dużo krzyczą(tzn. piszą pisma)to najczęściej mało robią.
  Natomiast ci, co wspomagają własnym czasem lub wkładem pracy takie imprezy(podziękowania za ich wysiłek))nie pchają się na afisz.
  Dokładnie @Miron jest jak piszesz. Stowarzyszenie, o którego istnieniu wiemy tylko z pism protestacyjnych,nie jest reprezentantem całego środowiska, a zarząd zdominowali... wiadomo kto.
 • Miron
  "tak sobie myślę" czy ty tak naprawdę potrafisz myśleć - chyba nie.Te twoje prostackie wywody to nic innego jak szukanie taniej sensacji. Obrażasz kazimierskich kupców i przedsiębiorców oni wcale nie muszą należeć do Stowarzyszenia, ważne że są i prezentują swoje wyroby na naszej kazimierskiej imprezie. A ty co masz do zaprezentowania oprócz swojej głupoty?
 • harkie
  Sobota, punkt 16-t - jak fajnie, wspomnieć jeszcze o niedawnym halołynie.
  I pomyśleć, że ktoś probował niedawno czytać Pana Tadeusza na Rynku.
  Jasne zamykać się w grajdole nie ma sensu... dzieci uczyć od małości czegoś trzeba, zwłaszcza przez zabawę.
  Proponuje wybuchowe opłatki!
 • piotr
  "tak sobie myślisz"-to sprawdż,część tych osób i firm wspomagających ma umarzane bądż odraczane przez Pana Burmistrza zaległości podatkowe wobec miasta.
 • tak sobie myślę
  A gdzie kazimierscy kupcy-goło...y?
  Panowie z zarządu pewnie mają już pomysł na... kolejne pismo, bo jakoś w gronie osób-firm wspomagających jarmark brak "znanych" nazwisk.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę