Mikołajowe czytanie dzieciom

Skomentuj (1)

"Ho! Ho! Ho! Czy te dzieci były grzeczne w tym roku?" – zwykł pytać Mikołaj. Ale Święty, który przybył do pubu Mars w Kazimierzu Dolnym na zaproszenie koordynatora wojewódzkiego akcji "Cała Polska czyta dzieciom" – Magdaleny Fijoł, zadawał jeszcze drugie ważne pytanie: "Czy te dzieci lubią czytać książki?"

Grudzień rozpoczął się bardzo mikołajkowo dla grzecznych latorośli. Cały tydzień ciężkiej pracy św. Mikołaja związanej z roznoszeniem prezentów zakończył się wielkim niedzielnym czytaniem. Już przed południem rodziny z dziećmi licznie przybyły do Pubu Mars w Kazimierzu, oczekując na przyjście wspaniałych gości – czytającej o Bożym Narodzeniu i św. Mikołaju rodowitej mieszkanki Kazimierza, pani Ewy Wolnej oraz baśniowego kazimierskiego św. Mikołaja, którego wygląd i ciepło urzekło wszystkich przybyłych – dzieci, rodziców, a nawet dziadków! Wypełniony po brzegi Mars jak zwykle obdarzał miłą, rodzinną atmosferą za sprawą goszczącej czytające rodziny Haliny Walczak.

Dzieci, słuchając przepięknego czytania polonistki "O dobrym biskupie Mikołaju", mogły jednocześnie kolorować postać Mikołaja z Kazimierza autorstwa znanego malarza i rysownika - kazimierzanina, pana Leszka Furtasa. Specjalnie dla nich narysowany i podpisany własnoręcznie przez autora św. Mikołaj stał przy kazimierskiej studni i miał wiele miejscowych akcentów.

Olbrzymią niespodzianką dla Dobrego Staruszka oraz wszystkich gości była fantastycznie odegrana przez dzieci z Gminy Janowiec brytyjska bożonarodzeniowa pantomima pt."Cinderella". Niesamowita gra dzieci: Julii Niedziółki, Kajetana Kostki, Oli Zagożdżon, Nadii Niedziółki, Martynki Mazur, Kamili Kaszubskiej, Wiktorii Sowińskiej, Wiktorii i Olgi Urbanek oraz bajkowe stroje przygotowane przez rodziców tak zachwyciły Mikołaja, że nabrał ochoty na balowe tańce z Kopciuszkiem. Potem wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami i mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z cudownym Mikołajem z Kazimierza.


Tekst i foto: Magdalena Fijoł

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę