Mikołajowe czytanie dzieciom

Skomentuj (1)

"Ho! Ho! Ho! Czy te dzieci były grzeczne w tym roku?" – zwykł pytać Mikołaj. Ale Święty, który przybył do pubu Mars w Kazimierzu Dolnym na zaproszenie koordynatora wojewódzkiego akcji "Cała Polska czyta dzieciom" – Magdaleny Fijoł, zadawał jeszcze drugie ważne pytanie: "Czy te dzieci lubią czytać książki?"

Grudzień rozpoczął się bardzo mikołajkowo dla grzecznych latorośli. Cały tydzień ciężkiej pracy św. Mikołaja związanej z roznoszeniem prezentów zakończył się wielkim niedzielnym czytaniem. Już przed południem rodziny z dziećmi licznie przybyły do Pubu Mars w Kazimierzu, oczekując na przyjście wspaniałych gości – czytającej o Bożym Narodzeniu i św. Mikołaju rodowitej mieszkanki Kazimierza, pani Ewy Wolnej oraz baśniowego kazimierskiego św. Mikołaja, którego wygląd i ciepło urzekło wszystkich przybyłych – dzieci, rodziców, a nawet dziadków! Wypełniony po brzegi Mars jak zwykle obdarzał miłą, rodzinną atmosferą za sprawą goszczącej czytające rodziny Haliny Walczak.

Dzieci, słuchając przepięknego czytania polonistki "O dobrym biskupie Mikołaju", mogły jednocześnie kolorować postać Mikołaja z Kazimierza autorstwa znanego malarza i rysownika - kazimierzanina, pana Leszka Furtasa. Specjalnie dla nich narysowany i podpisany własnoręcznie przez autora św. Mikołaj stał przy kazimierskiej studni i miał wiele miejscowych akcentów.

Olbrzymią niespodzianką dla Dobrego Staruszka oraz wszystkich gości była fantastycznie odegrana przez dzieci z Gminy Janowiec brytyjska bożonarodzeniowa pantomima pt."Cinderella". Niesamowita gra dzieci: Julii Niedziółki, Kajetana Kostki, Oli Zagożdżon, Nadii Niedziółki, Martynki Mazur, Kamili Kaszubskiej, Wiktorii Sowińskiej, Wiktorii i Olgi Urbanek oraz bajkowe stroje przygotowane przez rodziców tak zachwyciły Mikołaja, że nabrał ochoty na balowe tańce z Kopciuszkiem. Potem wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami i mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z cudownym Mikołajem z Kazimierza.


Tekst i foto: Magdalena Fijoł

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę