Świątecznie z różnych stron świata (video)

VI Kazimierski Jarmark Świąteczny to nie tylko kolorowe stragany na Rynku, ale również różnorodne atrakcje, także dla dzieci. Jedną z nich był bez wątpienia spektakl p.t. „Opowieści świąteczne z różnych stron świata”, który zaprezentowała Beata Frankowska wraz z Robertem Lipką.

Jedną z atrakcji VI Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego był spektakl zatytułowany „Opowieści świąteczne z różnych stron świata”. Wydarzenie to miało miejsce w Domu Architekta SARP, a przygotowała je Beata Frankowska, której akompaniował Robert Lipka.


Beata Frankowska jest „opowiadaczką”, która pisze o literaturze. Poszukuje przede wszystkim kobiecej tradycji opowiadania i prze-powiada na nowo kobiece opowieści z różnych kultur. Na prezentowany przez artystkę repertuar składają się opowieści lapońskie, eskimoskie, żydowskie, skandynawskie czy też litewskie. My mieliśmy okazję poznać Beatę Frankowską podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, podczas którego prowadziła warsztaty dla dzieci.


- Jestem opowiadaczką, która sztukę opowiadania historii łączy z doświadczeniem kobiecego kręgu i wspólnym odkrywaniem kobiecej tradycji – mówi o sobie Beata Frankowska.  -Opowiadam zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pracuję z historiami tradycyjnymi i osobistymi. Prowadzę warsztaty opowiadania dla różnych grup środowiskowych, w tym dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.


Podczas VI Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego Beata Frankowska opowiedziała zebranej publiczności o tym, jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia w różnorodnych kulturach. Dzieci nauczyły się nowych słów, wysłuchały wspaniałych opowieści i bez wątpienia świetnie się przy tym bawiły.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2023? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2023.
Pokaż stopkę