Boże Narodzenie 2012

Skomentuj (5)

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły,  magiczny czas. Jak więc go spędzić, by potem mile wspominać? Sposobów jest mnóstwo. My jednak zapraszamy do Kazimierza Dolnego - miejsca, gdzie czas się zatrzymał.

Boże Narodzenie każdemu z nas kojarzy się zapewne inaczej. Są różne zapachy, obrazy czy dźwięki, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa, z czasów pełnych beztroski, kiedy Święta były naprawdę magiczne. Jednak bez wątpienia większość z nas przyzna, że jest to taki szczególny okres w roku, który chcemy spędzać z rodziną, wyciszyć się, odpocząć i cieszyć każdą chwilą wspólnie spędzoną.

 

Kiedyś oczywistym wydawał się fakt, że Boże Narodzenie spędza się domu lub u najbliższej rodziny czy przyjaciół. Dziś czasy się nieco zmieniły. I choć nadal cenimy sobie tą tradycję rodzinnych świąt, coraz częściej wraz z najbliższymi wyjeżdżamy w różne atrakcyjne miejsca.

Jednym z nich jest Kazimierz Dolny. Miasto, które latem tętni życiem, zimą troszkę zamiera, tworząc wyjątkowy klimat. Jest tu spokojnie, cicho i nadzwyczaj uroczo. Odwiedzając różnego rodzaju zakamarki tego malutkiego Miasteczka, choćbyśmy byli tam już nie raz, zdamy sobie sprawę, że wcale ich nie znaliśmy. Jednak nie ma się co dziwić, zimą Kazimierz się zmienia. Zazwyczaj zatłoczone wąskie uliczki, po sezonie są opustoszałe, dzieki czemu możemy przyjrzać się zabudowie. Z Góry Trzech Krzyży zobaczymy nie morze miniatur ludzkich sylwetek, lecz piękny ryneczek. Poznamy klimatyczne kazimierskie knajpki i restauracje, smacznie zjemy bez stania w długiej kolejce oraz,  co równie ważne, zwiedzimy wszystkie zabytki. Bez nerwów, hałasu i tłoku. Z choinką na rynku, kolorowymi lampkami oraz unoszącym się zapachem cynamonu i goździków w powietrzu.

 

 

Polecane obiekty noclegowe:

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę