Rewitalizacja nabiera kształtów

Skomentuj (5)

Mieszkańcy Kazimierza Dolnego wybrali już swoich przedstawicieli do Komitetu Rewitalizacji.

Temat rewitalizacji powraca jak bumerang. Nadszedł jednak w końcu moment rozpoczęcia konkretnych działań. Tworzy się bowiem Komitet Rewitalizacji, w skład którego wchodzą pracownicy Urzędu Miasta, Ośrodka Pomocy Społecznej i jednostek organizacyjnych Gminy Kazimierz oraz eksperci w zakresie problematyki społecznej, kulturowej, środowiskowej, funkcjonalno-przestrzennej oraz ekonomicznej, przedstawiciel Rady Miejskiej, a oprócz tego przedstawiciele mieszkańców miasta, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców prowadzących lub planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenie Kazimierza Dolnego.

- Komitet Rewitalizacji jest to ciało doradcze, będące łącznikiem pomiędzy ekspertami, burmistrzem a interesariuszami – mówi Romana Rupiewicz, przewodnicząca Samorządu Mieszkańców. – Jest to także ciało, które ostatecznie będzie musiało ten dokument zaopiniować jeszcze przed uchwaleniem go przez Radę Miejską.

Maksymalnie Komitet Rewitalizacji może tworzyć ok. 20 członków. Część z nich została już wybrana. Podczas ostatniego ogólnego zebrania mieszkańców Kazimierza Dolnego również odbyły się wybory. I mimo słabej frekwencji, wybrano przedstawicieli mieszkańców miasta. Zostali nimi: Monika Kubiś – Arbuz oraz Krzysztof  Walewski.

- Komitet Rewitalizacji ma za zadanie pobudzić inicjatywę społeczną mieszkańców po to, by wszyscy mogli poczuć się gospodarzami tego miasta – mówi Romana Rupiewicz. – Bo to przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą, co im leży na sercu i co jest naprawdę trudne.

Program rewitalizacji musi być opracowany do końca marca przyszłego roku. Prace nad nim ruszą już w najbliższych miesiącach.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Z miasta
  Może nikt nie wierzy w rewitalizacje? I nie ma co się obrażać że ludzie nie chodzą na spotkania. Kto o nich wie? Kto ma czas? Środek tygodnia i na baczność mamy stawać bo tak sobie ktoś wymyślił.
 • Adam Gorgoń
  Wyobrażałem sobie, że członkami komitetu zostaną osoby które mają coś do powiedzenia w tej materii. Znają zagadnienia z zakresu ekonomii życia społecznego, mają wiedzę dotyczącą architektury, urbanistyki, czy wpływu pewnych czynników na właściwy stosunek równowagi społeczno-gospodarczej i przyrodniczej. Powinni dyskutować na równi z ekspertami przekonując do racji głosu i oczekiwań społeczności lokalnej.
  • Mieszkaniec
   Niestety, takie osdoby nie przyszły na zebranie. Żle nie jest. Krzysztof Walewski i Monika Arbuz to osoby rozsądne. Będą jeszcze eksperci - architekci, socjolodzy i inni. Jestem dobrej myśli
 • Aaaanka
  Rewitalizacja pięknie brzmi tylko KIEEEEEEDY. Za nazwę Kazimierz ma szansę. Może wreszcie by zrobić chociaż Puławską i tą obrzydliwą nawierzchnie na przeciwko Batorego. Wstyd na pół Polski
  • R.R.
   Górna Puławska oraz Nadwiślańska od poczty do Rynku została przez Samorząd Mieszkańców zgłoszona jako propozycja do budżetu na rok 2017.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę