Aktualności dla "Samorząd Mieszkańców Kazimierz Dolnego"

Czym tak naprawdę jest projekt smart city? Dlaczego budzi on tak wiele kontrowersji? Mieszkańcy Kazimierza Dolnego domagają się od władz miasta konkretnych informacji i wyrażają swój zdecydowany sprzeciw przeciwko technologii 5G w Miasteczku.

Miłośników Kazimierza nie brakuje. Wielu chciałoby tu zamieszkać na stałe. Niektórym się to udaje. A co mają zrobić ci, którzy chcieliby tu dalej mieszkać, ale zwyczajnie nie stać ich na kazimierskie ceny domów czy mieszkań? Czy mogą liczyć na pomoc miasta?

Wraz z nadejściem wiosennej pogody powrócił mniej przyjemny temat - quady jeżdżące po kazimierskich wąwozach. Sprawa ta ponownie zawita na posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej.

Podczas dzisiejszej sesji z porządku obrad zniesiono cztery punkty. Powód? Złe przygotowanie pod względem proceduralnym. Odbyła się także gorąca dyskusja na temat obszarów zdegradowanych i rewitalizacji. 

Mieszkańcy Kazimierza Dolnego wybrali już swoich przedstawicieli do Komitetu Rewitalizacji.

W najbliższy piątek 23 października o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej SARP odbędzie się seminarium poświęcone rewitalizacji Kazimierza Dolnego. Zakończy je debata społeczna.

Po kilku latach przerwy w Kazimierzu Dolnym ponownie rozpoczął działalność Samorząd Mieszkańców.

Burmistrz Kazimierza Dolnego zwołuje ogólne zebranie mieszkańców Kazimierza Dolnego (obręb geodezyjny).

Pokaż stopkę