Aktualności dla "Samorząd Mieszkańców "

Kto może działać w Samorządzie Mieszkańców? Kto może decydować o wydatkowaniu środków z budżetu obywatelskiego? Projekty uchwał już są, ale radni wciąż nie są zgodni.

Dobiegła końca kadencja zarządu Samorządu Mieszkańców. Wybory naznaczono na jesień. Dokładna data zostanie podana wkrótce.

Czym tak naprawdę jest projekt smart city? Dlaczego budzi on tak wiele kontrowersji? Mieszkańcy Kazimierza Dolnego domagają się od władz miasta konkretnych informacji i wyrażają swój zdecydowany sprzeciw przeciwko technologii 5G w Miasteczku.

Miłośników Kazimierza nie brakuje. Wielu chciałoby tu zamieszkać na stałe. Niektórym się to udaje. A co mają zrobić ci, którzy chcieliby tu dalej mieszkać, ale zwyczajnie nie stać ich na kazimierskie ceny domów czy mieszkań? Czy mogą liczyć na pomoc miasta?

Podczas dzisiejszej sesji z porządku obrad zniesiono cztery punkty. Powód? Złe przygotowanie pod względem proceduralnym. Odbyła się także gorąca dyskusja na temat obszarów zdegradowanych i rewitalizacji. 

Mieszkańcy Kazimierza Dolnego wybrali już swoich przedstawicieli do Komitetu Rewitalizacji.

Już wiemy, na co Kazimierz wyda 25 tysięcy z budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zdecydowali o tym wczoraj w głosowaniu tajnym.

Po kilku latach przerwy w Kazimierzu Dolnym ponownie rozpoczął działalność Samorząd Mieszkańców.

Burmistrz Kazimierza Dolnego zwołuje ogólne zebranie mieszkańców Kazimierza Dolnego (obręb geodezyjny).

Pokaż stopkę