Siłownia jeszcze we wrześniu

Skomentuj (10)

Wszystko wskazuje na to, że siłownia plenerowa w Kazimierzu Dolnym zostanie otwarta jeszcze we wrześniu. Sprawy formalne zostały już podomykane.

O siłowni plenerowej, która zostanie sfinansowana ze środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski, pisaliśmy już kilkakrotnie. Wydłużał się bowiem ciągle termin realizacji tej inwestycji. Problemem była lokalizacja, bo wybrany teren – podwale – nie należy do gminy Kazimierz Dolny. Miasto musiało więc podjąć rozmowy z właścicielami terenu, czyli Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie oraz stosownymi instytucjami, by uzyskać zgodę na zamontowanie tam siłowni. 

- Uzyskaliśmy pozytywną opinię konserwatora, która jest kluczowa – mówi Hubert Banaszek, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Dokonaliśmy też zgłoszenia w Starostwie Powiatowym w Puławach i otrzymaliśmy zgodę. Wybrany został także wykonawca.

Jak zapowiadają władze Miasteczka, wszystko jest na dobrej drodze, by siłownia została otwarta w przeciągu najbliższego miesiąca. Najpóźniej – do końca września.

- Ja wszystko monitoruję i dołożę wszelkich starań, by ta siłownia funkcjonowała jak najszybciej – mówi Hubert Banaszek. – Planujemy zorganizowanie takiego miniotwarcia siłowni, ale w tym momencie trudno mi mówić o konkretnym terminie.

Przypomnijmy, że w skład siłowni plenerowej wchodzić będzie siedem urządzeń: drabinka i podciąg nóg na słupie nośnym, wahadło i twister na słupie nośnym, koła małe i koło duże na słupie nośnym, motyl, pylon, orbitrek, wiosła oraz wyciskanie siedząc i prasa nożna na słupie nośnym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Zainteresowany
  Połowa września czy coś się dzieje odnośnie siłowni w plenerze.W tytule tej informacji wyrażnie jest napisane ,ze we wrześniu ta siłownia powstanie.Czyżby znowu obiecanki?
 • Zdzislaw.
  Mądra rzecz. Nie każdego stać na zakup urządzeń, a tu tylko chęci do ćwiczeń i w miarę ustalenie terminów. Cieszy, że nareszcie pomyślano o mieszkańcach
 • bubfa
  podwale to gdzie to jest konkretnie?
  • paker
   w Krakowie :)
 • Kaziuk
  Może zdąrzą przed zimą... A tu zaraz kolejny budżet obywatelski i znów spiętrzą się problemy i przeszkody tak trudne do pokonania.... 😉
  Ale może dadzą radę. Tylu pomagierów ma pan burmistrz...
  • 2020
   burmistrz z czym zdazy przed zima ktorego roku?
  • Lubelak
   bliżej w Lublinie :))
 • ciekawski
  Ja drabinkę też mi się przyda.
 • Do Redacji prosba o sprostowanie
  Prosze uczciwie napisac ze wreszcie we wrzesniu. To skandal ze taka pierdole prawie a rok nasza wladza niemal potrzebuje. Nie mozna wiec uzyc slowa wreszcie. To klamstwo. Oficjalnie prosze o sprostowanie. Nie pomagajcie w robieniu z ludzi idiotow.
 • pijany znad Grodarza
  wybieram prasę nożną na słupie nośnym.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę