Siłownia jeszcze we wrześniu

Skomentuj (10)

Wszystko wskazuje na to, że siłownia plenerowa w Kazimierzu Dolnym zostanie otwarta jeszcze we wrześniu. Sprawy formalne zostały już podomykane.

O siłowni plenerowej, która zostanie sfinansowana ze środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski, pisaliśmy już kilkakrotnie. Wydłużał się bowiem ciągle termin realizacji tej inwestycji. Problemem była lokalizacja, bo wybrany teren – podwale – nie należy do gminy Kazimierz Dolny. Miasto musiało więc podjąć rozmowy z właścicielami terenu, czyli Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie oraz stosownymi instytucjami, by uzyskać zgodę na zamontowanie tam siłowni. 

- Uzyskaliśmy pozytywną opinię konserwatora, która jest kluczowa – mówi Hubert Banaszek, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – Dokonaliśmy też zgłoszenia w Starostwie Powiatowym w Puławach i otrzymaliśmy zgodę. Wybrany został także wykonawca.

Jak zapowiadają władze Miasteczka, wszystko jest na dobrej drodze, by siłownia została otwarta w przeciągu najbliższego miesiąca. Najpóźniej – do końca września.

- Ja wszystko monitoruję i dołożę wszelkich starań, by ta siłownia funkcjonowała jak najszybciej – mówi Hubert Banaszek. – Planujemy zorganizowanie takiego miniotwarcia siłowni, ale w tym momencie trudno mi mówić o konkretnym terminie.

Przypomnijmy, że w skład siłowni plenerowej wchodzić będzie siedem urządzeń: drabinka i podciąg nóg na słupie nośnym, wahadło i twister na słupie nośnym, koła małe i koło duże na słupie nośnym, motyl, pylon, orbitrek, wiosła oraz wyciskanie siedząc i prasa nożna na słupie nośnym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Zainteresowany
  Połowa września czy coś się dzieje odnośnie siłowni w plenerze.W tytule tej informacji wyrażnie jest napisane ,ze we wrześniu ta siłownia powstanie.Czyżby znowu obiecanki?
 • Zdzislaw.
  Mądra rzecz. Nie każdego stać na zakup urządzeń, a tu tylko chęci do ćwiczeń i w miarę ustalenie terminów. Cieszy, że nareszcie pomyślano o mieszkańcach
 • bubfa
  podwale to gdzie to jest konkretnie?
  • paker
   w Krakowie :)
 • Kaziuk
  Może zdąrzą przed zimą... A tu zaraz kolejny budżet obywatelski i znów spiętrzą się problemy i przeszkody tak trudne do pokonania.... 😉
  Ale może dadzą radę. Tylu pomagierów ma pan burmistrz...
  • 2020
   burmistrz z czym zdazy przed zima ktorego roku?
  • Lubelak
   bliżej w Lublinie :))
 • ciekawski
  Ja drabinkę też mi się przyda.
 • Do Redacji prosba o sprostowanie
  Prosze uczciwie napisac ze wreszcie we wrzesniu. To skandal ze taka pierdole prawie a rok nasza wladza niemal potrzebuje. Nie mozna wiec uzyc slowa wreszcie. To klamstwo. Oficjalnie prosze o sprostowanie. Nie pomagajcie w robieniu z ludzi idiotow.
 • pijany znad Grodarza
  wybieram prasę nożną na słupie nośnym.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę