Przygotowania do festiwalu filmów

Skomentuj (5)

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zbliża się coraz większymi krokami. Powoli wszystko dopinane jest na przysłowiowy „ostatni guzik”, zarówno przez Urząd Miasta, jak i Stowarzyszenie Dwa Brzegi.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest bez wątpienia jedną z ważniejszych imprez odbywających się w Kazimierzu Dolnym. Tym samym jest też wielkim przedsięwzięciem logistycznym. Jednak przez cztery lata organizatorzy doszli niemal do perfekcji. W tym roku festiwal filmowy obchodzić będzie swoje piąte urodziny.

 

- Przygotowania są w toku, a w zasadzie trwa dopinanie wszystkiego, bo jak wiadomo do festiwalu pozostało już niewiele czasu – mówi Maciej Żurawiecki, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. - Tak jak co roku Urząd Miasta bierze aktywny udział w przygotowaniach: zabezpieczamy siły porządkowe, wywóz nieczystości oraz siły do sprzątania na terenie całego miasta.

 

Temat przygotowań do festiwalu poruszany był również podczas ostatniego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.

 

- Podczas posiedzenia komisji, burmistrz przekazał jedynie najważniejsze informacje – mówi Ewa Wolna, przewodnicząca komisji. – Pośród tych informacji znalazła się m.in. taka, że festiwal odbędzie się w planowanym terminie, a koncert otwarcia będzie miał miejsce na Zamku w Janowcu.

 

Koncert otwarcia odbędzie się 30 lipca Na Zamku w Janowcu. Gwiazdą muzycznego otwarcia festiwalu będzie Daniel Mellingo - latynoamerykański Tom Waits, kultowy artysta z Argentyny, który wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Wokalista i multiinstrumentalista wraz z zespołem zagra utwory ze swoich dwóch ostatnich płyt: „Santa Milonga” i „Maldito Tango”.

 

W Kazimierzu Dolnym 5.edycję Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi otworzy polska premiera „Chłopaka na rowerze” - najnowszego filmu braci Dardenne. Film trafi do Polski dzięki współpracy organizatorów festiwalu z Carisma Film Group. Jury z Cannes po raz kolejny doceniło filmowy duet, przyznając obrazowi Grand Prix na tegorocznym Festiwalu.

 

Wśród zaproszonych gości, którzy pojawią się w nadwiślańskim Miasteczku podczas tegorocznego festiwalu będą m.in.: Andrzej Barański, Iga Cembrzyńska, Andrzej Kondratiuk, Grzegorz Królikiewicz, Sylwester Latkowski, Wojciech Malajkat, Daniel Melingo, Leszek Możdzer, Barbara Sass-Zdort. Więcej informacji podamy wkrótce.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • hania
  Jeżdżę od lat i zawsze wszystko zagrało!!!Jak w orkiestrze!Co za pesymista!Chłopie urlop z festiwalem porownujesz??
 • tuxghmstykuy
  Skąd się urwałeś ? Rondo prawie gotowe już teraz,aktualnie remontowany jest most.
 • Aristo
  Rondo w Bochotnicy skutecznie powstrzyma wszystkich.
 • kazimierzanka
  Panie Władysławie - nie ma pan racji. Festiwal w Kazimierzu w tym terminie to tradycja od wielu lat i żadnej "klapy" nie będzie, oby tylko miejsc parkingowych i noclegowych nie zabrakło, a gastronomia wyżywiła wszystkich głodnych. Zapraszamy do Kazika - czekamy:)
 • Władysław
  Ale jajo. Festiwal za miesiąc, a wiadomości o nim WKRÓTCE! Przewiduję pełną klapę. Przecież takie imprezy planuje się z rocznym wyprzedzeniem. Ludzie urlopy planują pół roku na przód. Kto wam przyjedzie na ten festiwal, skoro na miesiąc przed rzekomą imprezą nie wiadomo, co kiedy i gdzie.
  Organizatorzy opamiętajcie się!!!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę