Dwa Brzegi już pod koniec lipca

Już w tym miesiącu 30 lipca zapraszamy Państwa do Kazimierza Dolnego na jubileuszowy V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co usłyszymy pod gwiazdami nad Wisłą? O tym poniżej.

Gwiazdą koncertu otwarcia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie argentyński muzyk, który w Polsce gościć będzie po raz pierwszy – Daniel Melingo, który publiczność Zamku w Janowcu 3 sierpnia oczaruje tangiem – swoją artystyczną miłością od pierwszej nuty. Wokalista i multiinstrumentalista szybko zyskał prawo do tak zwanej „gry z tangiem”. Jak piszą krytycy, oceniając twórczość Melingo, ten argentyński twórca czaruje dźwiękiem, umiejętnie zaciera granice między sacrum i profanum, nie przestając balansować na granicy szaleństwa i normalności. W Kazimierzu podczas koncertu otwarcia usłyszymy utwory z jego ostatnich płyt: „Santa Milonga” i „Maldito Tango”.


W Kazimierzu pojawi się również amerykańska wokalistka o polskich korzeniach – Rycarda Parasol, która swoją twórczość określa jako „Rock Noir”. Artystka, którą zobaczymy w kazimierskim SARP-ie 5 sierpnia, czerpie z amerykańskiego rocka, soulu i południowych wpływów, jak również z przekazanych jej przez rodziców stylów północno-europejskich.  Znaki rozpoznawcze Rykardy to chropowata barwa głosu i lodowate spojrzenie.

 

Mały Rynek podczas wirtualnego koncertu Paolo Conte – wielkiego włoskiego cantautore – zamieni się w Arena di Verona. Ten sam koncert zostanie pokazany również w Janowcu.


Nietuzinkowe muzyczne opowieści o zwykłych ludziach i ich niezwykłych marzeniach, w których satyra przeplata się z tonem poważnym, usłyszymy w Kazimierzu 6 sierpnia w SARP-ie w wykonaniu Andrzeja Bieniasa ze Stowarzyszeniem Konstruktorów Słów i Dźwięków. Projekt „Nic do ukrycia” narodził się w zakopiańskim Teatrze Witkacego.

 

Muzycznych wrażeń dostarczy również bohater cyklu "I Bóg stworzył....." – Zbigniew Zamachowski.

 

Te i inne propozycje muzyczne na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już od 30 lipca w Kazimierzu i Janowcu nad Wisłą.


Jeżeli chcecie Państwo uczestniczyć w Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi niejako od kuchni i mieć swój udział w tworzeniu festiwalowej rzeczywistości, informujemy, że jest taka możliwość dla tych, którzy mają lekkie pióro i o filmie wiedzą prawie wszystko. „Głos Dwubrzeża” – codzienna gazetka festiwalowa ogłasza nabór członków ekipy redakcyjnej. Aby znaleźć się w redakcji „Głosu” należy przesłać próbkę własnej twórczości oscylującą wokół tematu „Dwa Brzegi – włoska przygoda”. Forma dziennikarska – dowolna, objętość do  2500 znaków. Na prace, które należy przesłać wraz z CV na adres: alicja.mysliwiec@dwabrzegi.pl z dopiskiem Głos Dwubrzeża, organizatorzy czekają do 12 lipca.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę