Dwa Brzegi już pod koniec lipca

Już w tym miesiącu 30 lipca zapraszamy Państwa do Kazimierza Dolnego na jubileuszowy V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co usłyszymy pod gwiazdami nad Wisłą? O tym poniżej.

Gwiazdą koncertu otwarcia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie argentyński muzyk, który w Polsce gościć będzie po raz pierwszy – Daniel Melingo, który publiczność Zamku w Janowcu 3 sierpnia oczaruje tangiem – swoją artystyczną miłością od pierwszej nuty. Wokalista i multiinstrumentalista szybko zyskał prawo do tak zwanej „gry z tangiem”. Jak piszą krytycy, oceniając twórczość Melingo, ten argentyński twórca czaruje dźwiękiem, umiejętnie zaciera granice między sacrum i profanum, nie przestając balansować na granicy szaleństwa i normalności. W Kazimierzu podczas koncertu otwarcia usłyszymy utwory z jego ostatnich płyt: „Santa Milonga” i „Maldito Tango”.


W Kazimierzu pojawi się również amerykańska wokalistka o polskich korzeniach – Rycarda Parasol, która swoją twórczość określa jako „Rock Noir”. Artystka, którą zobaczymy w kazimierskim SARP-ie 5 sierpnia, czerpie z amerykańskiego rocka, soulu i południowych wpływów, jak również z przekazanych jej przez rodziców stylów północno-europejskich.  Znaki rozpoznawcze Rykardy to chropowata barwa głosu i lodowate spojrzenie.

 

Mały Rynek podczas wirtualnego koncertu Paolo Conte – wielkiego włoskiego cantautore – zamieni się w Arena di Verona. Ten sam koncert zostanie pokazany również w Janowcu.


Nietuzinkowe muzyczne opowieści o zwykłych ludziach i ich niezwykłych marzeniach, w których satyra przeplata się z tonem poważnym, usłyszymy w Kazimierzu 6 sierpnia w SARP-ie w wykonaniu Andrzeja Bieniasa ze Stowarzyszeniem Konstruktorów Słów i Dźwięków. Projekt „Nic do ukrycia” narodził się w zakopiańskim Teatrze Witkacego.

 

Muzycznych wrażeń dostarczy również bohater cyklu "I Bóg stworzył....." – Zbigniew Zamachowski.

 

Te i inne propozycje muzyczne na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już od 30 lipca w Kazimierzu i Janowcu nad Wisłą.


Jeżeli chcecie Państwo uczestniczyć w Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi niejako od kuchni i mieć swój udział w tworzeniu festiwalowej rzeczywistości, informujemy, że jest taka możliwość dla tych, którzy mają lekkie pióro i o filmie wiedzą prawie wszystko. „Głos Dwubrzeża” – codzienna gazetka festiwalowa ogłasza nabór członków ekipy redakcyjnej. Aby znaleźć się w redakcji „Głosu” należy przesłać próbkę własnej twórczości oscylującą wokół tematu „Dwa Brzegi – włoska przygoda”. Forma dziennikarska – dowolna, objętość do  2500 znaków. Na prace, które należy przesłać wraz z CV na adres: alicja.mysliwiec@dwabrzegi.pl z dopiskiem Głos Dwubrzeża, organizatorzy czekają do 12 lipca.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę