Trwa montaż namiotów kinowych

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

Od początku tygodnia trwa montaż namiotów, które już 30 lipca zapełnią goście V Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą.

Na terenie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ulicy Nadwiślańskiej jak co roku powstaje festiwalowe miasteczko Dwóch Brzegów. Boisko już we wtorek 19 lipca zostało założone deskami podłogi Dużego Kina, nad którą szybko ustawiono żebra namiotu i zaciągnięto je niebieską plandeką. Drugi namiot kinowy Małe Kino powstaje równolegle na terenie szkolnego patio. Dwa kolejne – klubowe - na kortach, z tym że namiot EMPiK-u będzie w tym roku większy o 5 m, jako że klub w tym roku zwiększy swoją ofertę wydawniczą na Dwóch Brzegach. Pierwsza faza montażu potrwa do soboty.

- Już dzisiaj zaczęliśmy wyposażanie namiotów – mówi producent Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Zbigniew Dobrosz. – Idziemy niemalże równolegle z pracami, bo chcemy jak najszybciej je skończyć, żeby pogoda nie spłatała nam kolejnego psikusa. Niedawno w pracach przeszkodziła nam burza – utopiliśmy wózek widłowy i prawie jeden cały dzień straciliśmy na montażach. Teraz skupiamy się na tzw. twardym montażu: namiot – widownia – ekran, a od środy – czwartku przyjedzie technika filmowa, czyli projektory, multimedia, nagłośnienie – wyposażenie techniczne szczegółowe do prezentacji materiału filmowego.

Miasteczko festiwalowe gotowe już będzie w piątek 29 lipca.

– W piątek robimy odbiory i w sobotę rano zapraszamy widzów – mówi Dobrosz.

 

O tym, co zobaczymy na Dwóch Brzegach możemy przeczytać na stronie internetowej Festiwalu.  Szczegółowy program wkrótce.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę