Kobieca twarz Dwóch Brzegów

Skomentuj (8)

Oto plakat tegorocznej piątej już edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W tym roku symbolem imprezy będzie kobieta. Muza, westalka i kurtyzana?

Kobieta z plakatu Bartosza Rabieja , który współpracuje z kazimierskim festiwalem od 2009 r., symbolizuje kobiety świata filmu.


- Muza, westalka i kurtyzana - innymi słowy kobieta!  Bez reżyserek, bohaterek, opiekunek kino nie istnieje. To one dosłownie i w przenośni „kręcą" filmowym biznesem, dlatego to właśnie kobieta pojawiła się na plakacie 5. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI – mówią organizatorzy imprezy. – Kobiety w kinie inspirują, ale równie często, co wybawieniem, okazują się przekleństwem. Zapraszają lub wręcz  zmuszają  nas do udziału w filmowej podróży.


W tym roku w kinowym fotelu odbędziemy taką podróż do Włoch – z Kazimierza do Kazimierza. Hasło tegorocznego Festiwalu to Viaggio in Italia . Już teraz warto zarezerwować urlop od 30 lipca do 7 sierpnia .

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • kolo
  Proponuję Zorganizowania Aukcji Sztuki. Poprosić wszystkich artystów związanych z Kazimierzem żeby przekazali swe prace na odbudowę szkoły.
  Zawsze była by to jakaś ulga dla miasta, każdy grosz w tej chwili się liczy.
  Aukcję zrobić podczas Festiwalu, a prowadzić ją powinien Burmistrz.
 • harkie
  jest lala... fakt!
 • Prostak
  Plakat jest lala, ale bardziej pasuje mi do Festiwalu Na Małym Rynku, nieprawdaż...
 • harkie
  Jest panienka syrenka, jest skojarzenie z wodą. W takiej Wa-wie np. stoi syrena? Stoi!

  Prostak:
  Dwa brzegi są także gdzieś na wysokości dłoni tejże, w kierunku na 13-tą.
  Dla niektórych jest to jakże ważny symbol wolności.

  W sumie i na poważnie:
  Plakat zły nie jest. Oczywiście mógłby być projektor na górę Trzech Krzyży, ale jakoś się ten pomysł nie wstrzelił tą razą widać.
 • Prostak
  Napewno nie pasuje do Festiwalu Kapel i Sztuki Ludowej, ale z pewnością do Festiwalu Dwa Brzegi, choć za żadne skarby nie widzę "symbolu wolności dla sztuki filmowej", zresztą czy to ważne(?), artysta jest artysta i basta!
 • Max
  Plakat to kolejne dzieło z serii - zgadnij co autor miał na myśli.Szkoda że nie ma opisu od autora.
 • franc
  Plakat rewelacja,symbolizuje wolnośc sztuki filmowej,lepszy od dotychczasowych,gratulacje dla artysty.
 • Prostak
  Trzeba mieć naprawdę mocne skojarzenia dla połączenia wytworu wyobraźni artysty z Festiwalem Filmowym DWA BRZEGI.. chyba jestem poza burtą !

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę