Kobieca twarz Dwóch Brzegów

Skomentuj (8)

Oto plakat tegorocznej piątej już edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W tym roku symbolem imprezy będzie kobieta. Muza, westalka i kurtyzana?

Kobieta z plakatu Bartosza Rabieja , który współpracuje z kazimierskim festiwalem od 2009 r., symbolizuje kobiety świata filmu.


- Muza, westalka i kurtyzana - innymi słowy kobieta!  Bez reżyserek, bohaterek, opiekunek kino nie istnieje. To one dosłownie i w przenośni „kręcą" filmowym biznesem, dlatego to właśnie kobieta pojawiła się na plakacie 5. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI – mówią organizatorzy imprezy. – Kobiety w kinie inspirują, ale równie często, co wybawieniem, okazują się przekleństwem. Zapraszają lub wręcz  zmuszają  nas do udziału w filmowej podróży.


W tym roku w kinowym fotelu odbędziemy taką podróż do Włoch – z Kazimierza do Kazimierza. Hasło tegorocznego Festiwalu to Viaggio in Italia . Już teraz warto zarezerwować urlop od 30 lipca do 7 sierpnia .

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • kolo
  Proponuję Zorganizowania Aukcji Sztuki. Poprosić wszystkich artystów związanych z Kazimierzem żeby przekazali swe prace na odbudowę szkoły.
  Zawsze była by to jakaś ulga dla miasta, każdy grosz w tej chwili się liczy.
  Aukcję zrobić podczas Festiwalu, a prowadzić ją powinien Burmistrz.
 • harkie
  jest lala... fakt!
 • Prostak
  Plakat jest lala, ale bardziej pasuje mi do Festiwalu Na Małym Rynku, nieprawdaż...
 • harkie
  Jest panienka syrenka, jest skojarzenie z wodą. W takiej Wa-wie np. stoi syrena? Stoi!

  Prostak:
  Dwa brzegi są także gdzieś na wysokości dłoni tejże, w kierunku na 13-tą.
  Dla niektórych jest to jakże ważny symbol wolności.

  W sumie i na poważnie:
  Plakat zły nie jest. Oczywiście mógłby być projektor na górę Trzech Krzyży, ale jakoś się ten pomysł nie wstrzelił tą razą widać.
 • Prostak
  Napewno nie pasuje do Festiwalu Kapel i Sztuki Ludowej, ale z pewnością do Festiwalu Dwa Brzegi, choć za żadne skarby nie widzę "symbolu wolności dla sztuki filmowej", zresztą czy to ważne(?), artysta jest artysta i basta!
 • Max
  Plakat to kolejne dzieło z serii - zgadnij co autor miał na myśli.Szkoda że nie ma opisu od autora.
 • franc
  Plakat rewelacja,symbolizuje wolnośc sztuki filmowej,lepszy od dotychczasowych,gratulacje dla artysty.
 • Prostak
  Trzeba mieć naprawdę mocne skojarzenia dla połączenia wytworu wyobraźni artysty z Festiwalem Filmowym DWA BRZEGI.. chyba jestem poza burtą !

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę