Wakacje w Kazimierzu nad Wisłą

Skomentuj (23)

zobacz więcej (8)

Wakacje jednych do Kazimierza Dolnego przyciągają, innych wręcz przeciwnie. Jednak zarówno dla tych, którzy przyjadą tu na urlop, jak i dla tych, którzy spędzają w Miasteczku cały rok, atrakcji nie zabraknie!

Lato w Kazimierzu Dolnym to wspaniała okazja do tego, by poznać Miasteczko, jak i jego okolice „od podszewki”. Gdy pogoda dopisze, można zwiedzić nie tylko samo serce Kazimierza, ale też ruszyć dalej. Jest mnóstwo wspaniałych ścieżek spacerowych czy rowerowych , wiele zabytków oraz muzea , które dość często organizują ciekawe wystawy. No i oczywiście imprezy kulturalne, ich w sezonie też jest pod dostatkiem.

 

Do końca czerwca macie Państwo czas, by zobaczyć wystawę Roberta Romanowicza pt. "Malarska uczta" , która mieści się w Galerii Leonardo oraz wystawę malarstwa Ireny Duszackiej - "Secesja" w Galerii Grabskich. Do 10 lipca w synagodze oglądać podziwiać można prace prof. Kazimierza Paznańskiego. Natomiast do końca lipca trwają wystawy prac w Kamienicy Celejowskiej - wystawa Ferdynanda Ruszczyca - oraz w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej - fotografie Waldemara Rutkowskiego.

 

I Festiwal Kultury i Tradycji Ludowych Regionu Opola Lubelskiego odbędzie się w dniach 2 - 3 lipca w Ośrodku Turystyki "Zagrodowa Osada" w Uściążu. W programie festiwalu m.in. prezentacja twórczości regionalnej oraz występy zespołów ludowych.

 

3 lipca w salce na plebanii przy Kościele Farnym przedstawiony zostanie referat Kazimierza Parfianowicza, wykładowcy historii sztuki na UMCS i Kolegium w Kazimierzu, pt. „Smoleńsk – 400 lat historii" .

 

9 lipca na kazimierskim Rynku nastąpi otwarcie projektu Jaśminy Wójcik - "To mogło się wydarzyć także i teraz" . Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to akustyczny spacer po Kazimierzu, którego już nie ma.

 

W dniach 12 – 16 lipca odbędzie się po raz szósty Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej . Natomiast 30 lipca rozpocznie się V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi , który potrwa tydzień.

 

Sierpień, oprócz festiwalu filmów bogaty będzie również w inne atrakcje. 15 sierpnia w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów odbędzie się Święto Marii Kuncewiczowej . Co w programie? Monodram - Dzieje mojego życia (wystąpi Marta Lubicka) oraz wykład Alicji Szałagan na temat życia i dzieła Marii Kuncewiczowej.

 

16 sierpnia rozpoczną się Warsztaty Archeologii Doświadczalnej na Grodzisku w Żmijowiskach . Natomiast 19 sierpnia, na zamku w Janowcu odbędą się X Janowieckie Interpretacje Muzyki im. Jakuba Walaska. Oprócz tego, w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej oglądać będzie można wystawę fotografii Krystyny Szymańskiej, a pod koniec miesiąca odbędzie się tam festyn na zakończenie wakacji zatytułowany „Dotknięcie Meksyku” . Zabawy dla dzieci poprowadzą: Krystyna Szymańska i Maks Skrzeczkowski.

 

To oczywiście nie wszystkie atrakcje. Kazimierski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich na Letnie Wieczory Muzyczne , a dzieci i młodzież na specjalnie przygotowane zajęcia. Biblioteka w Bochotnicy organizować będzie zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci, a Muzeum Przyrodnicze zajęcia warsztatowe oraz wycieczki przyrodnicze. Jednak dokładny program zajęć i koncertów nie jest jeszcze znany. W najbliższym czasie będziecie go mogli Państwo znaleźć na naszym Portalu.

Skomentuj


Dodane komentarze (23)

 • kibic
 • kibic
 • kibic
 • kibic
 • kibic
 • kibic
 • kibic
  Niedziela, 10 lipca 2011, godzina , 11.00
  Niejako na uboczu głównego nurtu życia towarzysko-wakacyjnego na łące przy Kwaskowej Górze strażacy ochotnicy rozgrywają zawody sprawnościowe.
  Upał, czarne ubiory bojowe, tempo - to nic , najważniejsze, aby być najlepszym.
  Szkoda, że tak mało kazimierzaków o tym wiedziało, mogli przecież przyjść pokibicować naszym.
  Dla nas wszystkich chcą być sprawni, w przypadku najgorszego liczy się każda minuta.
  Kazimierz reprezentowała także drużyna żeńska.Dzielne dziewczyny!
  Dziękujemy druhny i druhowie.
 • th FHM
  burmistrz to może sobie wprowadzić.
 • york
  Pijany z nad Grodarza zgłoś do ministra Rostowskiego ,aby wprowadził kasy fiskalne dla cyganek.
 • Aristo
  Prawda jest taka, bez względu na paragrafy, jak by chcieli, to by zrobili z tym porządek (policja i urzednicy). Pomysł z opiekunem dobry, jest pewnie jeszcze 'mamusia' - ona też ma wpływ na cały 'performance' tej grupy. Skoro tyle osób na to narzeka, nie jest to żaden folklor tylko natręctwo, naprawdę zastanawiający jest brak reakcji urzędników i policji, ja przynajmniej nigdy ich nie widziałem w takiej akcji.
 • pijany znad Grodarza
  Tego OPIEKUNA można "postraszyć": Art. 104 kw.

  Kto skłania do żebrania małoletniego lub osobę bezradną albo pozostającą w stosunku zależności od niego lub oddaną pod jego opiekę, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 • pijany znad Grodarza
  Ponadto świadczą One usługę - WRÓŻENIE i tu Kodeks Skarbowy. Problem nie do pokonania, dlatego też nie bez kozery pisałem o rozmowie WYCHOWAWCZEJ.
 • pijany znad Grodarza
  Żebractwo to zjawisko, które staje się w Polsce coraz bardziej powszechne. Z dnia na dzień, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, coraz więcej osób na ulicach naszych miast wyciąga rękę po datki. Największy problem stanowi to, że nie każdy, kto szuka tego typu wsparcia, jest rzeczywiście w potrzebie. Wielu ludzi, zdolnych do pracy, traktuje żebractwo jako sposób na życie. Działanie takie jest wykroczeniem, dlatego Policja walczy z tym procederem.

  Zgodnie z art. 58 kodeksu wykroczeń kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1,5 tys. złotych albo karze nagany, a kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.

  Dlatego tak ważne są działania policjantów mające na celu kontrolowanie osób trudniących się żebractwem. Taka kontrola może wykazać, czy dana osoba rzeczywiście potrzebuje pomocy.

  Odmienną kwestią są obcokrajowcy, którzy niejednokrotnie przebywają w Polsce nielegalnie i nie mogąc podjąć pracy zgodnie z prawem, również żyją z datków ludzi dobrego serca.

  Należy podkreślić, że żebranie przez osoby pozbawione środków do życia i możliwości podjęcia pracy nie jest złamaniem prawa, dlatego często tak trudno jest wskazać i ukarać oszustów. Nasilaniu się zjawiska żebractwa sprzyja także postawa wielu ludzi, którzy ze współczucia bądź dla pozbycia się natręta wspomagają żebrzących.
 • pijany znad Grodarza
  art. 58 par.1
 • Aristo
  A na te cyganki nie ma jakiegoś paragrafu?
 • pijany znad Grodarza
  miejscowy głupek i do tego WIZJONER. Dwa w jednym. Tak trzymać.
  Cyganki. Przeraża mnie Ich NAMOLNOŚĆ. Obserwowałem jedną z nich, kiedy stała nad talerzami dwojga mlodych ludzi, kiedy Ci spożywali. OHYDZTWO.
  Mam pomysł. Grupą cyganek "dowodzi" facet /narodowości polskiej, z Puław/. Może tak Burmistrz wespol z nieznanym Kierownikiem Posterunku Policji przeprowadzili z Nim rozmowę WYCHOWAWCZĄ.
 • łysy hipis
  Tak, tak, ostatnia plaża strzezona to lata 70te a basen w "Prasie" rozleciał sie kilkanaście lat temu......Taraz dzieci wypoczywają w galeriach i bibliotece. Ale za to jak kulturalnie!
 • tak sobie myślę
  miejscowy...klituś, bajduś, elementuś.
  Czasy się zmieniają a dochody przeciętnego Polaka nie.
  Jak masz kogoś znajomego,kto ma podobny biznes w innej części Polski to go zapytaj.
 • miejscowy głupek
  Czasy się zmieniły, wymagania wczasowiczów wzrosły, lecz bez szerokiej i długiej plaży, przecież by się nie obeszło, w nadwiślańskim kurorcie być musi. Z drobnym jak ziarenka maku piaskiem, z muszelkami wyrzucanymi na brzeg przez fale. Kazimierz nie może się jej powstydzić, choć niektórym przeszkadza, że strzeżona jest jedynie na krótkim odcinku. Od poludnia ogranicza ją ujście rzeki Chodelka, od północy można by nią przespacerować do Bochotnicy. W pobliżu głównego na nią wejścia znajduje się ciągle rozbudowywany kompleks wystawienniczo-barowy ze szklanym wiatrochronem umożliwiającym podziwianie Janowca nawet w pochmurne, sztormowe dni. Wejście na plażę wysunięte na zachód, dostosowane jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 • Aristo
  W Rumunii jest często używany taki specjalny znak drogowy z przekreśloną wyciągniętą dłonią. Za łamanie przepisu jest kara jak za wykroczenie. Można wobec cyganek wprowdzić podobne zasady.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę