„Lekcja kina” Allana Starskiego

Najsłynniejszy polski scenograf, laureat Oscara za "Listę Schindlera” i Cezara za "Pianistę”, stały współpracownik Andrzeja Wajdy, ale też m.in. Agnieszki Holland to kolejny gość 8. edycji Dwóch Brzegów.

Podczas „Lekcji kina” Allan Starski zdradzi sekrety swojego warsztatu.
Czas wejść w magiczny świat filmu od wizualnej strony. Zawód, czy sama praca scenografa jest wielokrotnie wiedzą tajemną nawet wśród filmowców. Naszym przewodnikiem będzie wybitny Polak, współpracownik najlepszych światowych reżyserów.  Rozmawiać będziemy m.in. o jego książce „Scenografia”. Dzięki wydawnictwu setki szkiców, zdjęć, projektów, które dotąd widziane były wyłącznie przez reżysera, teraz ujrzą światło dzienne. O magii scenografii mówimy w Kazimierzu szczerze i bez żadnych niedomówień. Niezwykłe opowieści i anegdoty z filmowego frontu pozwolą zrozumieć, w jaki sposób filmowcy czarują rzeczywistość.

Allan Starski realizował projekty dla takich twórców, jak Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland Tadeusz Konwicki, Janusz Zaorski, Władysława Pasikowskiego, John Irvin, Jerzy Stuhr, Jens Carl Ehlers czy Roman Polański. W 2007 zrealizował scenografię do kolejnego sequela znanego thrillera „Hannibal. Po drugiej stronie maski”.

Na „Lekcję kina” z jego udziałem zapraszamy już w poniedziałek 4 sierpnia o godzinie 12.00.

Do zobaczenia na Małym- Wielkim Festiwalu w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą od 2 do 10 sierpnia.

Sprzedaż biletów w e-sklepie na www.dwabrzegi.pl zaczynamy od 15 lipca.

 

Tekst: DwaBrzegi.pl

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę