Korzeniowy Dom Cooltury na Dwóch Brzegach

Tymon Tymański, Latające Pięści, Miąższ czy kazimierski barokorock Dziadów – Korzeniowy Dom Cooltury podczas tegorocznej edycji Dwóch Brzegów zapewni moc muzycznych wrażeń.

Serię koncertów w Przystanku Korzeniowa 3 sierpnia otworzy Tymon & The Transistors. Zespół Tymona Tymańskiego zabierze w nas podróż po różnych stylistykach rock’n’rolla – będzie można usłyszeć nie tylko numery punk czy hard rockowe, ale także utwory bliższe country i jazzowi.

Muzyczną odmianę następnego dnia zapewni Piła i Harfa. Duet Emilii Raiter i Anny Bojary w projekcie „Termostaty” za pomocą niecodziennego połączenia instrumentów opowie historie w bardziej romantycznym i intymnym tonie.

Powrót do przeszłości zapewnią Marynarze Łodzi i Latające pięści. Ci pierwsi zaserwują mieszaninę bluesa, country i punka oraz przypomną czasy, kiedy grano korzystając z wyłącznie gitarowych i wokalowych wzmacniaczy. Ich składajacy się tylko z basu, perkusji i wokalu support z kolei zaproponuje autorskie – często drwiące z konwencji - piosenki.

Na prostotę postawi też Miąższ. Zespół, z którym gościnnie wystąpili m.in.  Jacek Kleyff, Czesław Mozil czy Budyń, podbija serca słuchaczy wszędzie, gdzie tylko występuje. Ich bezpretensjonalne i spontaniczne utwory działają równie mocno na małych uliczkach, jak i wielkich festiwalowych scenach. W Kazimierzu posłuchamy koncertu Ifi Ude & Michał Chęć Unplugged. Nominowana do Fryderyka 2014 za debiut roku Ifi Ude połączy siły z doświadczonym gitarzystą i producentem Michałem Chęciem. Oboje mają już na koncie szereg sukcesów oraz występy na wielkich festiwalach takich jak Open’er czy Woodstock.

Na Dwóch Brzegach nie może oczywiście zabraknąć Dziadów Kazimierskich. To projekt Włodka „Paprodziada” Dembowskiego, na co dzień wokalisty Łąki Łan. Dziadowski barokorock sprawia, że w Kazimierzu Dolnym zakochujemy się na nowo.

 

Źródło: DwaBrzegi.pl

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę