Dwa Brzegi coraz bliżej

zobacz więcej (8)

Pomimo wysokiej temperatury i żaru lejącego się z nieba pracują w pocie czoła. Ośmiu mężczyzn od kilku dni wznosi festiwalowe namioty przy szkole na ul. Nadwiślańskiej. Wszystko to po to, by już za dwa tygodnie kinomaniacy z całej Polski mieli gdzie oglądać filmy emitowane na festiwalu filmowym Dwa Brzegi.

Liczne płachty, rury, podesty oraz inne elementy porozkładane na boisku przy Koszczycu narzucają refleksję, że rozłożenie jednego namiotu zajmuje mnóstwo czasu i energii.

Nie jest to ciężkie zadanie. Jest nas ośmiu, na rozłożenie pięciu namiotów przewidzieliśmy pięć dni. Dzisiaj mamy zamiar to skończyć – mówi jeden z pracujących przy szkole robotników.

Nie ma wątpliwości, że jest to praca zespołowa. Podczas gdy dwóch mężczyzn naciąga płachtę, która ma służyć jako zadaszenie namiotu, pozostali koledzy nadzorują ich pracę pilnując, by wszystko zostało wykonane precyzyjnie. Wszak nie można pozwolić na to, by uczestnikom festiwalu podczas prelekcji filmów kapało coś na głowę. Następnie w ruch idą wiertarki oraz młotki. To znak, że nadszedł czas na łączenie podestów. Praca wre, a powstające namioty przypominają, że już za dwa tygodnie Kazimierz stanie się na pewien czas filmową stolicą Polski.

 

Tekst i foto: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę