Koniec wakacji

Skomentuj (3)

zobacz więcej (8)

Dziś pierwszy po wakacjach dzień szkoły. Czas na pierwszy dzwonek. Galowe stroje zastąpiły wesołe wakacyjne ubrania. A jeszcze niedawno kazimierskie dzieci w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej beztrosko bawiły się podczas festynu na pożegnanie lata…

Blisko setka osób – dzieci wraz z opiekunami – żegnała wakacje w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej na ulicy Lubelskiej. Było to prawdziwe pożegnanie z Afryką, bo to właśnie ten kawałek świata – po Australii, Meksyku czy Indiach – był w tym roku tematem dziecięcych gier i zabaw na placyku przed kazimierską biblioteką.


W klimat Afryki wprowadziła gości wystawa fotografii o. Bonifacego Stanisława Kotrysa, kazimierskiego franciszkanina, który na misjach na Czarnym Lądzie spędził ponad 20 lat. Były pokazy, baśnie i opowieści, a także zabawy: malowanie twarzy, afrykański salon fryzjerski, kolorowanki. Dzieci doby komputerów i telewizji bawiły się świetnie kilka godzin i zakończenie imprezy wciąż przesuwało się w czasie.


- Warto było wesprzeć swoim udziałem ten festyn – mówi Maks Skrzeczkowski, który od lat współorganizuje imprezę na pożegnanie lata w kazimierskiej bibliotece. – Tego typu działania rozwijają dziecięcą wyobraźnię, stanowią alternatywę dla czasu spędzanego przed telewizorem czy komputerem. Poza tym fajnie, że staje się to wieloletnią tradycją. To pokazuje, że w Kazimierzu dzięki zaangażowaniu w tym wypadku pań z biblioteki można coś zrobić dla innych za całkiem niewielkie pieniądze lub w ogóle bez budżetu.


Wakacje, niestety, już za nami. A nam na pocieszenie pozostała wciąż letnia pogoda, która zachęca do zabaw na świeżym powietrzu. 

 

Fot. Maks Skrzeczkowski

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • pijany znad Grodarza
    Należy pogratulować i podziekować Paniom z biblioteki, za ogrom inicjatyw związanych z istnieniem biblioteki. Tak trzymać.
  • Tadek
    To nie ja!
  • Tadek
    Trochę smutku na twarzyczkach, tęsknoty za wakacjami. Nie martwcie się jednak. Za pasem ferie, za niecały rok wakacje. O uśmiech proszę. Daaaaawny uczeń wam radzi, dzisiaj wapniak.

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę