Dotyk Japonii na zakończenie lata

Skomentuj (3)
Od poniedziałku trwa rok szkolny. Wakacje – oficjalnie zakończone podczas festynu „Dotknięcie Japonii” w Bibliotece Miejskiej w Kazimierzu – to już tylko miłe wspomnienie...
Motywem przewodnim II Festynu na Zakończenie Lata w Bibliotece była Japonia, po której – aktywizując dziecięcą wyobraźnię – oprowadzał Maks Skrzeczkowski. Punktem wyjścia do tej podróży były pamiątki z Kraju Kwitnącej Wiśni, które artysta przywiózł do Polski z jednej ze swoich wypraw. Można było obejrzeć z bliska i dotknąć samurajskiego miecza, kimona z pasem obi czy tradycyjnego papierowego lampionu. Odbył się również krótki pokaz jedzenia ryżu pałeczkami. A potem na salę wpełzł ogromny zielony smok, który… zaprosił dzieci do gier i zabaw inspirowanych Japonią. Dzieci składały wachlarze i origami, kolorowały postacie z Mangi, grały w karty karuta, tańczyły na specjalnej macie DDR lub uczestniczyły w grupowych zabawach prowadzonych przez artystkę Olgę Bernat.

Kto chce pobyć w atmosferze Kraju Kwitnącej Wiśni, niech zajrzy do biblioteki. Wciąż jest tu japońska dekoracja, a planach są lekcje biblioteczne, przybliżające czytelnikom kulturę tego dalekiego kraju.
Fot. Z archiwum Biblioteki Miejskiej w Kazimierzu

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę