Pejzaż nie tylko z gżegżółką

Skomentuj (1)

Wyjątkowi goście, niecodzienne spotkania. A wszystko to w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki - Bibliotece Publicznej. Zapraszamy zarówno młodych miłośników literatury, jak i tych starszych, każdy odnajdzie bowiem coś dla siebie.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książki czy skorzystać z Internetu.  Instytucja ta bywa także galerią oraz miejscem licznych spotkań, między innymi z twórcami. Dwa takie spotkania właśnie przed nami.

Pierwsze odbędzie się 26 września, o godz. 10.00 i 11.00. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Strzałkowska, która promować będzie swoją najnowszą książkę, pt. „Pejzaż z gżegżółką”. Całość poprowadzi Katarzyna Adamowska - instruktor Biblioteki Powiatowej w Puławach.

Kim jest Małgorzata Strzałkowska? O czym są jej książki? Pisarka urodziła się w Warszawie. Jest absolwentką bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej ze specjalnością bibliograficzno - edytorską. Była pracownikiem Biblioteki Publicznej miasta Warszawy oraz Instytutu Głuchoniemych. Obecnie jest ilustratorką i autorką licznych wierszy, baśni, opowiadań czy tekstów piosenek. Na swoim koncie ma kilka książek: „Wierszyki łamiące języki”, „Leśne głupki”, „Wiersze, że aż strach!”, „Rymowane przepisy na kuchenne popisy”.

- W dzieciństwie marzyłam o tym, aby zostać baletnicą, a później ogrodniczką – pisze o sobie Małgorzata Strzałkowska. - To, co robię teraz, czyli pisanie i ilustrowanie, przyszło do mnie samo, dość późno i właściwie zupełnie nieoczekiwanie. I nieustająco daje mi tyle radości, że ho! ho! Albo jeszcze więcej!

Warto wspomnieć o tym, że sponsorem wydarzenia jest wydawnictwo Media Rodzina. W październiku odbędzie się kolejne spotkanie sfinansowane przez ten sam podmiot, a jego gościem będzie związany z Kazimierzem malarz i ilustrator Piotr Fąfrowicz.

Jeszcze jedno spotkanie autorskie odbędzie się 4 października o godzinie 10.00. A jego gościem będzie Katarzyna Enerlich – polska pisarka i poetka. Urodziła się 15 lutego 1972 r. w Mrągowie, jest absolwentką Wydziału Humanistycznego, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Początkowo pracowała jako dziennikarka, potem jako pracownik informacji turystycznej i promocji miasta. Obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i autorką wielu znakomitych książek, m.in. „Prowincja pełna marzeń”, „Czas w dom zaklęty”, „Oplątani Mazurami” czy „Czarodziejka Jezior”. Katarzyna Enerlich jest także współautorką antologii poetyckich: „Próg”, „Za progiem”, „Tutaj się ze sobą mijamy”, „Harmonia dusz”. Na swoim koncie, pisarka ma również kilka nagród i wyróżnień, m.in. zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Dziennikarz z naszych stron” Fundacji Stefana Batorego, Nagrodę Kulturalną Burmistrza i Rady Miejskiej za osiągnięcia literackie, Medal Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego za zasługi dla Warmii i Mazur.

 

Spotkanie z Katarzyną Enerlich odbędzie się, dzięki współpracy kazimierskiej biblioteki z Instytutem Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

Podczas spotkań z twórcami będziemy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, dotyczących zarówno książek, jak i samych autorów. Każdy z uczestników będzie miał szansę na to, by dostać autograf, a także zadać pytanie twórcy. Wszystkich miłośników literatury zapraszamy więc do kazimierskiej biblioteki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    trudne. Wyraz na miarę DYKTANDA. Te " Leśne głupki" wydaja się sympatyczne. Czuję z nimi bliskość, dlatego tez nie pojdę w marszu ,marszu / jak to było?/ aha. W obronie mediów.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę