Dotknięcie Indii na zakończenie lata

Skomentuj (6)

zobacz więcej (7)

Wakacje czy tego chcemy, czy nie dobiegają końca. Aby osłodzić dzieciom gorzki koniec lata, Biblioteka Miejska zorganizowała festyn „Dotkniecie Indii”, podczas którego w orientalny świat wprowadzał małych czytelników Max Skrzeczkowski, bohater imprezy.
Festyn dla dzieci „Dotknięcie Indii” odbył się 23 sierpnia 2007 r. o godz. 15.00. Zabawa z racji ładnej pogody została zorganizowana na placu przed biblioteką, gdzie prowadzący imprezę Max Skrzeczkowski w tradycyjnym stroju indyjskim wygłosił pogadankę na temat Indii wzbogaconą o jego własne przygody, które przydarzyły mu się, gdy zwiedzał zakamarki tego odległego kraju. Ilustracją pogadanki była wystawa fotografii, które bohater festynu wykonał podczas pobytu w Indiach oraz wystawa barwnych strojów indyjskich, które wzbudziły żywe zainteresowanie gości. Byli i tacy, którzy gotowi byli zapłacić, aby stać się posiadaczami egzotycznego ubioru. Stroje jednak nie były na sprzedaż i trzeba było zadowolić się jedynie możliwością przymierzenia niektórych z nich, np. sari – z tym, że wierzchniego stroju kobiety indyjskiej polskim mężczyznom mierzyć już nie bardzo wypadało… Była także niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć tradycyjny hinduski makijaż. Unoszący się dokoła zapach kadzidełek oraz rozbrzmiewająca muzyka wprowadzały zebranych w odległy świat Indii.

Podczas festynu organizowano różnego rodzaju konkursy, zabawy z ogromną kolorową chustą oraz loterię fantową, gdzie wśród fantów znalazły się hinduskie cacka podarowane przez pana Maxa. Dochód z loterii został przekazany na zakup nowości książkowych dla dzieci, o które wzbogaci się w najbliższym czasie biblioteka.
Fot. Z archiwum Biblioteki Miejskiej

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę