Na zakończenie wakacji: Meksyk

Skomentuj (2)

Festyn na zakończenie lata stał się już tradycją w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym. W tym roku impreza jest organizowana po raz piąty i przebiegać będzie pod hasłem: „Dotknięcie Meksyku”.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym już od pięciu lat organizuje festyny na zakończenie wakacji. Na imprezę zapraszane są dzieci, ale i również dorośli. W poprzednich latach przybyli goście mieli możliwość zapoznania się z kulturą Indii, Japonii, Australii oraz Egiptu. W tym roku festyn przebiegać będzie pod hasłem „Dotknięcie Meksyku”.

 

W egzotykę tego niezwykłego kraju wprowadzą nas Krystyna Szymańska oraz stały „współpracownik” biblioteki - Maks Skrzeczkowski. W ramach festynu odbędzie się pokaz fotografii Krystyny Szymańskiej, których wystawę obecnie można oglądać w Bibliotece Miejskiej oraz pogadanka o kulturze, przyrodzie i ciekawostkach związanych z Meksykiem.

 

Dzieci będą mogły obejrzeć książki, posłuchać muzyki, no i oczywiście wziąć udział w zabawach plastycznych i ruchowych oraz grach związanych z Meksykiem. Do największych atrakcji festynu można zaliczyć m.in. rozbijanie piniaty, herradura (rzucanie podkowami), rysowanie kredą piramidy Majów oraz zdjęcia w meksykańskich kapeluszach.

 

Festyn odbędzie się 31 sierpnia, w godzinach od 15.00 – do 16.30 na placu przed budynkiem biblioteki, przy ul. Lubelskiej 32/34. W przypadku deszczu impreza odbędzie się w bibliotece.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę