Koncertowy weekend w kazimierskiej synagodze

Grażyna Łobaszewska, Izabela Szafrańska oraz zespół Berberys – wszyscy ci artyści wystąpią już niebawem w Budynku Dawnej Synagogi. Długi sierpniowy weekend w Kazimierzu Dolnym zapowiada się wręcz koncertowo!

W przyszłym tygodniu w Budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym odbędą się aż dwa koncerty Grażyny Łobaszewskiej (14 i 15 sierpnia). Tym razem artystka wystąpi z programem „Łobaszewska słowem silna”. Usłyszymy więc utwory do słów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Grechuty, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Cygana, Piotra Bukartyka czy Grzegorza Ciechowskiego.

- Grażyna Łobaszewska, bez wahania porównywana do Arethy Franklin czy Billie Holiday – piszą organizatorzy. - Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Pisali dla niej i wciąż piszą najlepsi. Łobaszewska, jak mało która Artystka przywiązuje ogromną wagę do jakości i treści wyśpiewywanych przez siebie tekstów. Jak sama powtarza słowo ma moc bo ciałem się staje. W dobie otaczającej nas "sieczki" zapraszamy na spotkanie z przepiękną liryką w wykonaniu Pierwszej Damy Polskiej Piosenki.

Koncerty Grażyny Łobaszewskiej odbędą się: w środę - 14 sierpnia oraz w czwartek – 15 sierpnia o godzinie 19.30.

Bilety w cenie 80 zł/os.
można kupić online lub też na miejscu, przed koncertem. Rezerwacje telefoniczne: 692578677. Liczba miejsc jest ograniczona.

16 sierpnia, w piątek o godzinie 19.00 w Budynku Dawnej Synagogi wystąpi Izabela Szafrańska z koncertem „Żydowska ulica”. Artystka gościła w Kazimierzu zupełnie niedawno, podczas Festiwalu WpółDrogi. Wtedy też synagoga wypełniona była po brzegi a publiczność oczarowana mocnym jasnym głosem pięknej artystki, której udało się wyrazić tęsknotę twórców piosenek do często nigdy nie widzianego Izraela i pamięć miejsca, w którym przyszło im żyć.

Bilety na ten koncert w cenie 50 zł do nabycia w synagodze ul. Lubelska 4 w Kazimierzu Dolnym. Rezerwacje telefoniczne 692578677.


Dzień później, bo w sobotę 17 sierpnia o godzinie 20.00 przed kazimierską publicznością wystąpi zespół Berberys. Grupa powstała w 2016 roku a trzon zespołu stanowią bardzo doświadczeni muzycy, którzy na scenach polskich i wielu krajów świata zagrali setki koncertów.

Specjalizujący się w muzyce folkowej. Muzycy, utwory wokalne śpiewają są w językach: jidysz, hebrajskim, macedońskim, serbskim, angielskim, hiszpańskim i oczywiście polskim.

- Najbardziej są jednak znani jako wykonawcy tradycyjnych utworów żydowskich – piszą organizatorzy. - Są częstymi gośćmi festiwali i koncertów o tematyce żydowskiej w całej Polsce. ich motto to pokora względem sztuki i najwyższy szacunek do słuchaczy. Każdy ich występ to pozytywna energia! Na scenie zostawiają serca.

Podczas koncertu w kazimierskiej synagodze usłyszymy ich w tradycyjny klezmerski repertuar obejmujący m.in. takie utwory jak: Freilach in c, Ajde Jano, Oj mame, mame, Bei mir bist du shon, Hava Nagila, Rebeka, Tubalalajka, Szacher macher.
Zespół wystąpi w składzie:
Zbigniew Smagowski - akordeon (lider zespołu)
Marian Pedzisz - skrzypce, altówka, piano
Krzysztof Pachla - klarnet
Stanisław Błach - kontrabas
Iwona Syroka - śpiew.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia: KupBilecik.pl, PanBilet.pl, w dniu koncertu w Dawnej Synagodze
Rezerwacje: Dawna Synagoga (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl)

Dzięki uprzejmości organizatorów koncertów, na naszym portalu przygotowujemy specjalne konkursy, w których można wygrać bilety na wyżej opisane cztery wydarzenia.  Zachęcamy więc do śledzenia najnowszych tekstów pojawiających się na portalu oraz do wzięcia udziału w konkursach.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę