Koncertowy weekend w kazimierskiej synagodze

Grażyna Łobaszewska, Izabela Szafrańska oraz zespół Berberys – wszyscy ci artyści wystąpią już niebawem w Budynku Dawnej Synagogi. Długi sierpniowy weekend w Kazimierzu Dolnym zapowiada się wręcz koncertowo!

W przyszłym tygodniu w Budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym odbędą się aż dwa koncerty Grażyny Łobaszewskiej (14 i 15 sierpnia). Tym razem artystka wystąpi z programem „Łobaszewska słowem silna”. Usłyszymy więc utwory do słów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Grechuty, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Cygana, Piotra Bukartyka czy Grzegorza Ciechowskiego.

- Grażyna Łobaszewska, bez wahania porównywana do Arethy Franklin czy Billie Holiday – piszą organizatorzy. - Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Pisali dla niej i wciąż piszą najlepsi. Łobaszewska, jak mało która Artystka przywiązuje ogromną wagę do jakości i treści wyśpiewywanych przez siebie tekstów. Jak sama powtarza słowo ma moc bo ciałem się staje. W dobie otaczającej nas "sieczki" zapraszamy na spotkanie z przepiękną liryką w wykonaniu Pierwszej Damy Polskiej Piosenki.

Koncerty Grażyny Łobaszewskiej odbędą się: w środę - 14 sierpnia oraz w czwartek – 15 sierpnia o godzinie 19.30.

Bilety w cenie 80 zł/os.
można kupić online lub też na miejscu, przed koncertem. Rezerwacje telefoniczne: 692578677. Liczba miejsc jest ograniczona.

16 sierpnia, w piątek o godzinie 19.00 w Budynku Dawnej Synagogi wystąpi Izabela Szafrańska z koncertem „Żydowska ulica”. Artystka gościła w Kazimierzu zupełnie niedawno, podczas Festiwalu WpółDrogi. Wtedy też synagoga wypełniona była po brzegi a publiczność oczarowana mocnym jasnym głosem pięknej artystki, której udało się wyrazić tęsknotę twórców piosenek do często nigdy nie widzianego Izraela i pamięć miejsca, w którym przyszło im żyć.

Bilety na ten koncert w cenie 50 zł do nabycia w synagodze ul. Lubelska 4 w Kazimierzu Dolnym. Rezerwacje telefoniczne 692578677.


Dzień później, bo w sobotę 17 sierpnia o godzinie 20.00 przed kazimierską publicznością wystąpi zespół Berberys. Grupa powstała w 2016 roku a trzon zespołu stanowią bardzo doświadczeni muzycy, którzy na scenach polskich i wielu krajów świata zagrali setki koncertów.

Specjalizujący się w muzyce folkowej. Muzycy, utwory wokalne śpiewają są w językach: jidysz, hebrajskim, macedońskim, serbskim, angielskim, hiszpańskim i oczywiście polskim.

- Najbardziej są jednak znani jako wykonawcy tradycyjnych utworów żydowskich – piszą organizatorzy. - Są częstymi gośćmi festiwali i koncertów o tematyce żydowskiej w całej Polsce. ich motto to pokora względem sztuki i najwyższy szacunek do słuchaczy. Każdy ich występ to pozytywna energia! Na scenie zostawiają serca.

Podczas koncertu w kazimierskiej synagodze usłyszymy ich w tradycyjny klezmerski repertuar obejmujący m.in. takie utwory jak: Freilach in c, Ajde Jano, Oj mame, mame, Bei mir bist du shon, Hava Nagila, Rebeka, Tubalalajka, Szacher macher.
Zespół wystąpi w składzie:
Zbigniew Smagowski - akordeon (lider zespołu)
Marian Pedzisz - skrzypce, altówka, piano
Krzysztof Pachla - klarnet
Stanisław Błach - kontrabas
Iwona Syroka - śpiew.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia: KupBilecik.pl, PanBilet.pl, w dniu koncertu w Dawnej Synagodze
Rezerwacje: Dawna Synagoga (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl)

Dzięki uprzejmości organizatorów koncertów, na naszym portalu przygotowujemy specjalne konkursy, w których można wygrać bilety na wyżej opisane cztery wydarzenia.  Zachęcamy więc do śledzenia najnowszych tekstów pojawiających się na portalu oraz do wzięcia udziału w konkursach.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę