Dwa Brzegi'18: O Kazimierzu sprzed stu lat

Skomentuj (2)

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego tradycyjnie podczas Festiwalu Filmu i Sztuki zaprasza na cykl prelekcji poświęconych historii Miasteczka.

Tegoroczne prelekcje Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego poświęcone będą jak zwykle historii Kazimierza Dolnego, jednak z określonego okresu.

- Tym razem ze względu na trwające obchody stulecia Niepodległości skupiamy się nad Pamiątkami Stulecia naszego Miasteczka i rodzinnych archiwach jego mieszkańców.

Stąd też wśród wykładów TPMKD znalazła się między innymi historia o Lucjanie Pałce – kawalerze Orderu Virtuti Militari w Bitwie Warszawskiej 1920 r. czy opowieści Bogdana Kuzioły i Rajmunda Tarłowskiego prezentujące historię Legionów i Polskiej Organizacji Wojskowej POW z perspektywy archiwów rodzinnych kazimierzaków.

Program prelekcji

31 lipca wtorek godz. 14:00

Tadeusz Michalak – Odbudowa Kazimierza Dolnego

1 sierpnia środa godz. 14:00
Wanda Michalak – Literacki Kazimierz

2 sierpnia czwartek godz. 14:00
Tadeusz Pałka Rok 1918 – historia rodzinna. Rzecz o Lucjanie Pałce – kawalerze Orderu Virtuti Militari w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

3 sierpnia piątek godz. 14:00
Bogdan Kuzioła i Rajmund Tarłowski – Legiony i POW w rodzinnych archiwach

Spotkania TPMKD odbywać się będą codziennie od wtorku 31 lipca do piątku 3 sierpnia  w dolnej sali wykładowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki o ogdzinie 14:00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • suweren
    Redakcja nie podała "Co robić w Kazimierzu Dolnym..." ( dzisiaj). Ja przywykłem już do tego jak Ruski do frontu. Jak oglądam TV to zawsze się np. śmieję jak tle słyszę chórek rechoczący się. To taka podpowiadaczka, że to już teraz. ( Elo, elo; Flip i Flap)
  • osa
    Pan Tarłowski ma na imię Romuald. W materiałach festiwalowych też jest błąd.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę