Dwa Brzegi'18: O Kazimierzu sprzed stu lat

Skomentuj (2)

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego tradycyjnie podczas Festiwalu Filmu i Sztuki zaprasza na cykl prelekcji poświęconych historii Miasteczka.

Tegoroczne prelekcje Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego poświęcone będą jak zwykle historii Kazimierza Dolnego, jednak z określonego okresu.

- Tym razem ze względu na trwające obchody stulecia Niepodległości skupiamy się nad Pamiątkami Stulecia naszego Miasteczka i rodzinnych archiwach jego mieszkańców.

Stąd też wśród wykładów TPMKD znalazła się między innymi historia o Lucjanie Pałce – kawalerze Orderu Virtuti Militari w Bitwie Warszawskiej 1920 r. czy opowieści Bogdana Kuzioły i Rajmunda Tarłowskiego prezentujące historię Legionów i Polskiej Organizacji Wojskowej POW z perspektywy archiwów rodzinnych kazimierzaków.

Program prelekcji

31 lipca wtorek godz. 14:00

Tadeusz Michalak – Odbudowa Kazimierza Dolnego

1 sierpnia środa godz. 14:00
Wanda Michalak – Literacki Kazimierz

2 sierpnia czwartek godz. 14:00
Tadeusz Pałka Rok 1918 – historia rodzinna. Rzecz o Lucjanie Pałce – kawalerze Orderu Virtuti Militari w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

3 sierpnia piątek godz. 14:00
Bogdan Kuzioła i Rajmund Tarłowski – Legiony i POW w rodzinnych archiwach

Spotkania TPMKD odbywać się będą codziennie od wtorku 31 lipca do piątku 3 sierpnia  w dolnej sali wykładowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki o ogdzinie 14:00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • suweren
    Redakcja nie podała "Co robić w Kazimierzu Dolnym..." ( dzisiaj). Ja przywykłem już do tego jak Ruski do frontu. Jak oglądam TV to zawsze się np. śmieję jak tle słyszę chórek rechoczący się. To taka podpowiadaczka, że to już teraz. ( Elo, elo; Flip i Flap)
  • osa
    Pan Tarłowski ma na imię Romuald. W materiałach festiwalowych też jest błąd.

Mapa

Kultura

Towarzystwo Przyjaciół m. Kazimierza Dolnego


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę