Dwa Brzegi'18: Zdążą do soboty?

Skomentuj (1)

zobacz więcej (16)

Trwa montaż miasteczka festiwalowego. Zdążą do soboty?

Na terenie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ulicy Nadwiślańskiej 9 jak zwykle o tej porze trwa budowa miasteczka Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na boisku już stoi namiot głównego Kina Lubelskie, na szkolnym patio – namiot Małego Kina, a na korcie tenisowym – dwa pawilony Salonu Black Red White.

–  W tej chwili montowana jest technika twarda: namioty, podłogi, krzesła. Od czwartku zacznie się montaż techniki wrażliwej: oświetlenia, nagłośnienia, projektorów – mówi Zbigniew Dobrosz producent Dwóch Brzegów. – Jak zawsze zdążymy na początek festiwalu.

A przygotować trzeba będzie infrastrukturę festiwalową nie tylko na terenie miasteczka festiwalowego, ale także w przestrzeni miasta – a właściwie dwóch miast: Kino pod Srebrną Gwiazdą na Małym Rynku w Kazimierzu oraz – także plenerowe – Kino w Janowcu – w ruinach zamku.

- Dodatkowy ekran kinowy – jak podczas pierwszych festiwali –  mamy w tym roku na zamku w Janowcu. Tam pokazywana będzie klasyka filmu światowego – mówi Zbigniew Dobrosz. – Od 31 lipca do 4 sierpnia zobaczymy 5 filmów fabularnych: Światła wielkiego miasta, M – Morderca, Casablanca, Samotność długodystansowca i Pociągi pod specjalnym nadzorem.

Wszystkie seanse w Janowcu pod wspólnym hasłem „Pięć razy Akademia Filmowa” zaczynają się o godzinie 20:30 i są płatne (10 zł).
Sceny jako takiej nie będzie w Kazimierzu na rynku głównym. Będzie tu tylko stoisko – instalacja sponsora festiwalu firmy Black Red White. Wszystkie koncerty festiwalowe przeniesione zostały na zamek.

- Nie narzekamy na brak pracy. Mamy wszystko dobrze poukładane. Pogoda dopisuje – mówi Zbigniew Dobrosz. – Pełną gotowość zakładamy na piątek. W piątek mamy zawsze próbę generalną – z reguły wszystko działa. I w sobotę startujemy!

Zanim festiwal wystartuje, już w piątek punktualnie o godzinie 12.00 na terenie miasteczka festiwalowego otwarte zostaną kasy. Tu jeszcze będzie można nabyć bilety w wersji papierowej na pewne filmy i wydarzenia, na które sprzedaż internetowa już została zamknięta.

 

- Od tygodnia trwa w Internecie sprzedaż biletów – sprzedają się bardzo dobrze. Na pewne pozycje programowe biletów już nie ma. Wejściówki na Galę Otwarcia sprzedały się w Internecie w przeciągu 5 minut! Są jeszcze bilety w wersji papierowej, które będzie można nabyć tutaj na miejscu po otwarciu kas. Dla naszych gości staramy się przygotować możliwie jak najwięcej miejsc – mówi Zbigniew Dobrosz.

 

Program filmowy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi


Program wydarzeń i spotkań

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę