Dwa Brzegi'18: Zdążą do soboty?

Skomentuj (1)

zobacz więcej (16)

Trwa montaż miasteczka festiwalowego. Zdążą do soboty?

Na terenie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ulicy Nadwiślańskiej 9 jak zwykle o tej porze trwa budowa miasteczka Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na boisku już stoi namiot głównego Kina Lubelskie, na szkolnym patio – namiot Małego Kina, a na korcie tenisowym – dwa pawilony Salonu Black Red White.

–  W tej chwili montowana jest technika twarda: namioty, podłogi, krzesła. Od czwartku zacznie się montaż techniki wrażliwej: oświetlenia, nagłośnienia, projektorów – mówi Zbigniew Dobrosz producent Dwóch Brzegów. – Jak zawsze zdążymy na początek festiwalu.

A przygotować trzeba będzie infrastrukturę festiwalową nie tylko na terenie miasteczka festiwalowego, ale także w przestrzeni miasta – a właściwie dwóch miast: Kino pod Srebrną Gwiazdą na Małym Rynku w Kazimierzu oraz – także plenerowe – Kino w Janowcu – w ruinach zamku.

- Dodatkowy ekran kinowy – jak podczas pierwszych festiwali –  mamy w tym roku na zamku w Janowcu. Tam pokazywana będzie klasyka filmu światowego – mówi Zbigniew Dobrosz. – Od 31 lipca do 4 sierpnia zobaczymy 5 filmów fabularnych: Światła wielkiego miasta, M – Morderca, Casablanca, Samotność długodystansowca i Pociągi pod specjalnym nadzorem.

Wszystkie seanse w Janowcu pod wspólnym hasłem „Pięć razy Akademia Filmowa” zaczynają się o godzinie 20:30 i są płatne (10 zł).
Sceny jako takiej nie będzie w Kazimierzu na rynku głównym. Będzie tu tylko stoisko – instalacja sponsora festiwalu firmy Black Red White. Wszystkie koncerty festiwalowe przeniesione zostały na zamek.

- Nie narzekamy na brak pracy. Mamy wszystko dobrze poukładane. Pogoda dopisuje – mówi Zbigniew Dobrosz. – Pełną gotowość zakładamy na piątek. W piątek mamy zawsze próbę generalną – z reguły wszystko działa. I w sobotę startujemy!

Zanim festiwal wystartuje, już w piątek punktualnie o godzinie 12.00 na terenie miasteczka festiwalowego otwarte zostaną kasy. Tu jeszcze będzie można nabyć bilety w wersji papierowej na pewne filmy i wydarzenia, na które sprzedaż internetowa już została zamknięta.

 

- Od tygodnia trwa w Internecie sprzedaż biletów – sprzedają się bardzo dobrze. Na pewne pozycje programowe biletów już nie ma. Wejściówki na Galę Otwarcia sprzedały się w Internecie w przeciągu 5 minut! Są jeszcze bilety w wersji papierowej, które będzie można nabyć tutaj na miejscu po otwarciu kas. Dla naszych gości staramy się przygotować możliwie jak najwięcej miejsc – mówi Zbigniew Dobrosz.

 

Program filmowy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi


Program wydarzeń i spotkań

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę