Dwa Brzegi'18: Wesoły Kazimierz Piotra Fąfrowicza

zobacz więcej (8)

Wystawy są nieodłączną częścią Festiwalu Filmu i Sztuki. Wernisaż jednej z nich miał miejsce w ArtLochu – podziemiach Knajpy Artystycznej. Swoje obrazy prezentował Piotr Fąfrowicz - polski malarz, ilustrator, grafik. „Wesoły Kazimierz” można oglądać do końca festiwalu.

Obrazy Piotr Fąfrowicza od lat przyciągają pastelowymi, ciepłymi barwami, ukazując Kazimierz w sposób minimalistyczny, ale po dziecięcemu radosny. Nic więc dziwnego, że obecna wystawa malarza nosi tytuł „Wesoły Kazimierz”.

- Po lewej mojej stronie jest Kazimierz w realu – taki jaki jest, a po prawej – są moje marzenia – wyjaśniał ideę wystawy Piotr Fąfrowicz, chociaż wszystkie obrazy wydawały się tak samo pastelowe, tak samo wesołe. Po prawej jednak Miasteczko było… puste. Dominującym stworzeniem zdawała się być… kazimierska mucha! Czy to znaczy, ze Kazimierz jest najpiękniejszy poza sezonem, kiedy mamy możliwość być z nim sam na sam? Sam na sam z naturą?

Wernisaż wystawy Piotra Fąfrowicza w Knajpie Artystycznej połączony był z promocją książki „Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski” autorstwa Piotra Fąfrowicza i Leszka Mazana.

- Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski to swoisty komentarz do życia pod zaborami dwóch znakomitych twórców: Piotra Fąfrowicza, Królewiaka, i Leszka Mazana, Galicjanina. Ta książka powstała po części z powodu stulecia odzyskania niepodległości, po części dlatego, że dobrych ilustracji nie godzi się trzymać w szufladzie, trochę dla przypomnienia sobie własnych korzeni, trochę dla żartu – czytamy w posłowiu.

Uroczystość osłodził tort dla uczczenia sześcioletniej działalności Knajpy Artystyczna.

 

Dwa Brzegi'18

 

Program filmowy Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi


Program wydarzeń i spotkań

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

KNAJPA ARTYSTYCZNA


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę