Bwa Brzegi startują już w sobotę!

Skomentuj (2)

Po dwunastu miesiącach przygotowań 12. Festiwal Dwa Brzegi jest gotowy, by zaprosić wszystkich kochających kino, muzykę, literaturę, sztuki wizualne – a także niespieszne rozmowy o sztuce i życiu – do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą.

Program artystyczny 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest bardzo bogaty.

Świat pod Namiotem to najnowsze filmy fabularne i dokumentalne, dające obraz tego, czym żyją twórcy filmowi i widzowie w różnych miejscach na świecie i jak dużo mamy wszyscy wspólnego, mimo że wywodzimy się z różnych kultur. A jednocześnie, jak dużo mamy do stracenia, jeśli zapomnimy o empatii. W tej sekcji mamy m.in. filmy: Hirokazuu Koreedy („Shoplifters”), Jose Padilhii („7 dni”), Isabel Coixet („Księgarnia z marzeniami”), Pawła Pawlikowskiego („Zimna wojna”), Jean-Luc Godarda („Image Book”), Andrew Haigha („Polegaj na mnie”), Siergieja Łoźnicy (Donbas), Barbeta Schroedera („Wielebny W.”), Christiana Petzolda („Tranzyt”), Matteo Garrone („Dogman”), Janusza Kondratiuka („Jak pies z kotem”) Jafara Panahiego („3 twarze”), Árpáda Bogdána („Genezis”).

Muzyka Moja Miłość to między innymi portrety takich artystów jak: Gurrumul, Grace Jones, Matangi, Ryuichi Sakamoto, João Gilberto. Ludzie obdarzeni nieprzeciętnym talentem muzycznym, którym dzielą się z publicznością na całym świecie. Wzruszają, inspirują, bawią. Czy ich życie za kulisami jest równie kolorowe?

Retrospektywy reżyserskie to spotkania z mistrzami. Tomasz Zygadło, Miloš Forman, Károly Makk. Polak, Czech i Węgier – brzmi jak początek dobrego dowcipu i momentami będzie śmiesznie, ale przede wszystkim będzie o nas, o Europie lat 60. i 70. To szansa, by spojrzeć na samych siebie z perspektywy czasu. Arkadiusz Jakubik będzie naszym gościem i bohaterem sekcji I Bóg stworzył aktora. Lekcje kina pozwolą na szczere rozmowy z Maja Komorowską, Danielem Szczechurą, Łukaszem Rondudą, Urszulą Antoniak.

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych to w tym roku 34 filmy i 34 tematy – ciekawe, zaskakujące, bardzo oryginalnie opowiedziane.

Spotkania literackie w cyklu Niesfilmowani to okazja do rozmowy ze współczesnymi pisarkami i pisarzami, liczne wernisaże w Muzeum Nadwiślańskim, kazimierskich galeriach i w najbardziej ekologicznej galerii świata, czyli w Mięćmierzu, jeszcze bardziej pobudzą naszą wyobraźnię.

Na ukojenie zmysłów z pewnością nie wpłyną wieczorne koncerty: m.in. Nosowska feat. Zamilska, Raz Dwa Trzy, EABS, Dr Misio. Cieszymy się bardzo , że w tym roku dla uczestników Festiwalu mamy też specjalne prezenty: koncerty zespołów Przybył, Odpoczno, BAiKA, Teściowa Śpiewa, Arek Jakubik Solo, New Cage, Francis Tuan oraz pokazy najlepszych filmów minionego sezonu na Małym Rynku w Kazimierzu, na które to wydarzenia wstęp jest bezpłatny.|

Jak co roku, na czas Festiwalu, niczym feniks z popiołów powstaje Miasteczko Festiwalowe przy ulicy Nadwiślańskiej 9 w Kazimierzu Dolnym. Nasza doświadczona ekipa techniczna pod wodzą producenta Zbigniewa Dobrosza zakończyła budowę Kina Lubelskiego, Małego Kina i Salonu Black Red White. Już jutro miejsca te zapełnią się gośćmi i rozpocznie się filmowo-artystyczny maraton.
Zapraszamy!


Grażyna Torbicka
Dyrektor Artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
i Stowarzyszenie Dwa Brzegi


Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

 

Źródło: DwaBrzegi.pl

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • plis
  Prosze tylko by burmistrz nas nie osmieszyl. Krotko i konkretnie a nie to gledzenie.
  • pijany znad Grodarza
   Nie wiesz co piszesz. Byłeś ?. Słyszaleś.?.

   Mowił krótko i dowcipnie. W sam raz.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę