Dwa Brzegi: gala zamknięcia

Skomentuj (12)

zobacz więcej (13)

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi za nami. Tegoroczna edycja imprezy została uroczyście zamknięta pokazem filmu „Służąca”. Projekcję poprzedziła gala zamknięcia.

Tradycyjnie już Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zarówno otwierają, jak i zamykają filmy wybrane na europejskich festiwalach. Tak było także w tym roku. „Służąca” w reżyserii dir Chan-wook Parka to mroczny, pełen erotycznego napięcia thriller, który zelektryzował publiczność ostatniego festiwalu w Cannes. Kazimierska publiczność mogła zobaczyć ten obraz podczas gali zamknięcia dziesiątej jubileuszowej edycji Dwóch Brzegów.


Jednak zanim na wielkim ekranie pojawił się film, zebrani w Kinie Lubelskim goście uroczyście zamknęli tegoroczny festiwal. Były podziękowania dla partnerów, sponsorów i patronów medialnych. Grażyna Torbicka nie pominęła nikogo. Bo przecież tylko wtedy, gdy wszyscy połączą swoje siły, może powstać coś tak niesamowitego, jak Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Ta edycja potwierdza tą tezę w stu procentach.

- Ta dziesiąta edycja była dla nas bardzo ważnym emocjonalnym przeżyciem – mówi Grażyna Torbicka. – Bardzo chcieliśmy, żeby się ten festiwal odbył, żebyśmy mogli Państwa tutaj zaprosić i ugościć. I tak, jak cieszyliśmy się, rozpoczynając go, tak również cieszymy się, kończąc go. Bo mamy poczucie, wysłuchując opinii publiczności, widzów, ale także artystów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, że nie było źle, że ta dziesiąta edycja dała satysfakcję tym, którzy tu przyjechali.

Podczas gali zamknięcia mieliśmy niepowtarzalną okazję, by zobaczyć wszystkich ludzi tworzących Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, nawet wolontariuszy. Gdy wszyscy pojawili się tuż pod ekranem, Grażyna Torbicka zniknęła w tłumie. A to świadczy o tym, jak wiele osób potrzeba, by stworzyć tego rodzaju imprezę.

Oprócz podziękowań ze strony dyrektor artystycznej, pojawiły się także podziękowania skierowane właśnie do Grażyny Torbickiej ze strony burmistrza Kazimierza Dolnego – Andrzeja Pisuli, prezesa Stowarzyszenia Dwa Brzegi – Jerzego Zielińskiego oraz festiwalowych gości, pary, która od dziesięciu lat, co roku przyjeżdża na kazimierski festiwal.

- Szanowni Państwo, pozwólcie, że wyrażę swoją radość z tego powodu, że ten dziesiąty Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi się odbył – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – To jest bardzo dobry festiwal, który ludzie kochają. Cieszymy się z tego niezmiernie, że udało się go przeprowadzić dzięki pomocy wielu instytucji i wielu osób. Ale także dzięki pracy wielu osób przygotowujących tę imprezę. I za tą tytaniczną pracę bardzo Państwu dziękuję, bo wiem, że włożyliście w nią nie tylko mnóstwo wysiłku, ale także serca po to, żeby to pięknie przygotować, żeby ludzie, goście festiwalowi, którzy do nas przyjeżdżają, mieli wiele radości i mogli się nasycić tym, co Państwo zaproponowaliście: muzyką, filmem, sztuką i spotkaniami z ciekawymi ludźmi.

Wszystko wskazuje na to, że za rok odbędzie się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Organizatorzy mają już pewne plany, padły też pierwsze propozycje współpracy. Zatem trzymajmy kciuki za wszystkich tych, którzy już niebawem rozpoczną prace nad przygotowywaniem kolejnej edycji imprezy. Do zobaczenia za rok!

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • joanna
  Byłam,po raz szósty i mam nadzieję ze nie po raz ostatni joanna
 • Wdzięczna
  @ Pijany... Możesz się przedstawić i Ty :)
  A wracając do meritum wielu tych co w PiS-ie to nie katolicy tylko politycy
  A przede wszystkim chodzi mi o to, że katolik nie oznacza PiS owiec
  • pijany znad Grodarza
   mnie chodziło cobyś podała nazwisko PiS - owca, co nie jest katolikiem. Nawet , gdyby nim nie byl, to zaprzeczy.
 • Wdzięczna
  Proszę nie mylić katolików z PiSem i nie używać zamiennie !
  • pijany znad Grodarza
   to odważ sie powiedzieć publicznie z imienia i nazwiska, iż Ów , członek PiS, nie jest katolikiem.
 • kacha
  Pewnie za rok PIS zakaże festiwali filmowych a wprowadzi religijne. Kazimierz będzie żył religią.
 • Z miasta
  PISIORY w ramach podłej zmiany chciały nam wykończyć festiwal. Dobrzy ludzie dali radę. Chwała Wam wszystkim którzy się do tego przyczyniliście. Tak zwanym Kazimierzakom pseudo patriotom i pobożnym katolikom wdzięczność za milczenie, może raz wam wstyd za podłość pisiorskiego myślenia było, bo przynajmniej na festiwal jadem nie pluście jak zawsze na wszystko i wszystkich.
  • stefan
   @z miasta masz rację, "Plastyk" uratował festiwal.
 • kaźmirz
  Szczególne pozdrowienia wierni fani składają "Plastykowi"
 • pijany znad Grodarza
  W Mięćmierzu , ogłoszenie zamknięcia festiwalu, obwieściła pani Kasia.
 • pijany znad Grodarza
  Rownież , podobnie na rozpoczęcie, dobre wystąpienie Pana Burmistrza.
  • Kazimierzanka
   Burmistrz nie dał się usidlić w pułapkę. Słyszałam jak opowiadali że w zeszłym roku tańczył to teraz na harmonii pewnie zagra! Łyso wam - krytycy spod kościoła. Jeszcze nie dawno ochy i achy a teraz tylko jątrzycie i mu we wszystkim przeszkadzanie.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę