Czwartek na Dwóch Brzegach'16

Czwartek na Dwóch Brzegach upłynie pod znakiem spotkań ze znakomitymi twórcami. Szansa na spotkania z nimi tuż po seansach filmowych.

Przebojowa i błyskotliwa komedia mistrza gatunku, Pietro Germiego – „Rozwód po włosku” to nasza poranna propozycja w Kinie Lubelskim. Podczas Dwóch Brzegów prezentujemy wszystkie filmy z dorobku wybitnego dokumentalisty, Wojciecha Wiszniewskiego. Dziś w Kinie pod Srebrną Gwiazdą „Stolarz” z 1973 roku.

O 12:00 z widzami spotka się Janusz Głowacki. W Black Red White Cafe. To wybitny prozaik i scenarzysta, jest współscenarzystą „Rejsu” Marka Piwowskiego, autorem scenariuszy do filmów „Polowanie na muchy” i „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy czy „Trzeba zabić tę miłość” Janusza Morgensterna.

Na film Marty Minorowicz „Zud” osobiście zaprosi autor zdjęć, Paweł Chorzępa. Film to historia jedenastolatka, który musi porzucić beztroskie dzieciństwo na mongolskim stepie. Widzowie będą mogli również zapytać Małgorzatę Imielską o jej obraz „Wytrwałość”: dokumentalną opowieść o Barenholtzu (producent amerykańskiego kina niezależnego) i jego próbie skonfrontowania się z osobistym doświadczeniem Shoah.

Na widzów czekają również m.in. „Pożegnanie” (wyjątkowo intymny portret zmieniającej się relacji matki i syna) – autor filmu Andrew Stegall będzie naszym gościem, „Śmierć w Sarajewie” (bośniacko-francuski film dramatyczny w reżyserii Danisa Tanovića), „Mnich z morza” (którego bohaterem filmu jest Ball, trzydziestoletni Taj, który na pewien czas wstępuje do zakonu) oraz „Let’s Get Lost – Chet Baker” (portret wybitnego trębacza jazzowego Cheta Bakera).

Telewizja TVN zaprasza na panel dyskusyjny „Serial czy film?” z udziałem gwiazd. Co bardziej przyciąga widzów – serial czy film? Jak globalne trendy wpływają na to, co widzimy na szklanym ekranie? Czy w Polsce, podobnie jak w USA, rynek serialowy również przeżywa renesans? To tylko niektóre z tematów spotkania w którym wielkie kino, telewizja i widzowie spotkają się w jednym miejscu. Wśród gości m.in. Małgorzata Kożuchowska, Weronika Książkiewicz, Wojciech Zieliński, Bartłomiej Świderski, Piotr Głowacki i Piotr Stramowski.

 

CZWARTEK, 04.08: PROGRAM

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę