Środa na Dwóch Brzegach'16

Punktualnie o 11:00 w Kinie pod Srebrną Gwiazdą swoją „Lekcję kina” poprowadzi Piotr Dumała. Pokażemy też jego najnowszą fabułę „Ederly”.

W ramach tegorocznej „Lekcji kina” zobaczymy wraz z komentarzem reżysera „Łagodną”, „Dr Charakter przedstawia” oraz najnowszą animację Piotra Dumały „Hipopotamy”. Widzowie Dwóch Brzegów jako jedni z pierwszych w Polsce będą także mieli okazję obejrzeć drugi pełnometrażowy film aktorski: „Ederly”. To dopiero drugi pokaz w Polsce, zaraz po Nowych Horyzontach. O tajnikach swojej pracy twórca opowie podczas spotkania z publicznością o 11:00.

„James White” to odważny debiut reżyserski, w którym Josh Mond w subtelny sposób portretuje poczucie straty i relację łączącą matkę i syna. Z kolei „Kamper” Łukasza Grzegorzka, nominowany do nagrody East of West w Karlowych Warach opowiada o parze trzydziestolatków, ambitnej kobiecie i wiecznym chłopcu, którzy muszą zdecydować czy dalej chcą iść przez życie razem. Reżyser oraz aktorzy Piotr Żurawski i Marta Nieradkiewicz spotkają się z publicznością w Black Red White Cafe.

Absolutny hit Cannes „Toni Erdmann”, który do polskich kin trafi dopiero w marcu przyszłego roku, to przewrotna komedia o trudniej relacji ojca i córki, o dwóch pokoleniach i pogłębiającej się między nimi przepaści. Autorką filmu jest Maren Ade, niemiecka reżyserka, scenarzystka i producentka. Jej debiutancki film pełnometrażowy „Der Wald vor lauter Bäumen” otrzymał Nagrodę Specjalną na Sundance Film Festival, jest ponadto laureatką Srebrnego Niedźwiedzia – Grand Prix Jury na MFF w Berlinie za film „Wszyscy inni”.

W sekcji „Muzyka, moja miłość” polecamy „Sonitę” w reżyserii Rokhsareh Ghaem Maghami. Film jest nie tylko poruszającym portretem młodej dziewczyny za wszelką cenę walczącej o swoją wolność, ale także punktem wyjścia dla dyskusji na temat stosunku reżysera do filmowanego przez siebie tematu.

„Ucho wewnętrzne” opowiada o improwizacji muzycznej, prezentując współczesną  międzynarodową scenę muzyki jazzowej. Przewodnikiem jest w filmie kompozytor Mikołaj Trzaska. O 20:00 w Black Red White Cafe spotkanie z twórcami: Magdaleną Gubałą i Szymonem Uliaszem.

ŚRODA, 03.08: PROGRAM


Źródło: DwaBrzegi.pl

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę