Środa na Dwóch Brzegach'16

Punktualnie o 11:00 w Kinie pod Srebrną Gwiazdą swoją „Lekcję kina” poprowadzi Piotr Dumała. Pokażemy też jego najnowszą fabułę „Ederly”.

W ramach tegorocznej „Lekcji kina” zobaczymy wraz z komentarzem reżysera „Łagodną”, „Dr Charakter przedstawia” oraz najnowszą animację Piotra Dumały „Hipopotamy”. Widzowie Dwóch Brzegów jako jedni z pierwszych w Polsce będą także mieli okazję obejrzeć drugi pełnometrażowy film aktorski: „Ederly”. To dopiero drugi pokaz w Polsce, zaraz po Nowych Horyzontach. O tajnikach swojej pracy twórca opowie podczas spotkania z publicznością o 11:00.

„James White” to odważny debiut reżyserski, w którym Josh Mond w subtelny sposób portretuje poczucie straty i relację łączącą matkę i syna. Z kolei „Kamper” Łukasza Grzegorzka, nominowany do nagrody East of West w Karlowych Warach opowiada o parze trzydziestolatków, ambitnej kobiecie i wiecznym chłopcu, którzy muszą zdecydować czy dalej chcą iść przez życie razem. Reżyser oraz aktorzy Piotr Żurawski i Marta Nieradkiewicz spotkają się z publicznością w Black Red White Cafe.

Absolutny hit Cannes „Toni Erdmann”, który do polskich kin trafi dopiero w marcu przyszłego roku, to przewrotna komedia o trudniej relacji ojca i córki, o dwóch pokoleniach i pogłębiającej się między nimi przepaści. Autorką filmu jest Maren Ade, niemiecka reżyserka, scenarzystka i producentka. Jej debiutancki film pełnometrażowy „Der Wald vor lauter Bäumen” otrzymał Nagrodę Specjalną na Sundance Film Festival, jest ponadto laureatką Srebrnego Niedźwiedzia – Grand Prix Jury na MFF w Berlinie za film „Wszyscy inni”.

W sekcji „Muzyka, moja miłość” polecamy „Sonitę” w reżyserii Rokhsareh Ghaem Maghami. Film jest nie tylko poruszającym portretem młodej dziewczyny za wszelką cenę walczącej o swoją wolność, ale także punktem wyjścia dla dyskusji na temat stosunku reżysera do filmowanego przez siebie tematu.

„Ucho wewnętrzne” opowiada o improwizacji muzycznej, prezentując współczesną  międzynarodową scenę muzyki jazzowej. Przewodnikiem jest w filmie kompozytor Mikołaj Trzaska. O 20:00 w Black Red White Cafe spotkanie z twórcami: Magdaleną Gubałą i Szymonem Uliaszem.

ŚRODA, 03.08: PROGRAM


Źródło: DwaBrzegi.pl

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę