11. Festiwal Dwa Brzegi - znamy już datę!

Skomentuj (8)

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi długo stała pod znakiem zapytania. Trudności zostały jednak przezwyciężone i impreza okazała się dużym sukcesem. O to, czy Festiwal odbędzie się w przyszłym roku, na szczęście nie musimy się martwić – znamy już datę 11. edycji Dwóch Brzegów! 

Trudno wyobrazić sobie Kazimierz bez festiwalu poświęconego X muzie. Filmy polskie i zagraniczne, kinowe premiery, pokazy specjalne, projekcje pod gołym niebem a także spotkania z gwiazdami i twórcami - to wszystko jest już nieodłączną częścią kazimierskiego lata. Jednak, gdy w tym roku ze sponsorowania festiwalu wycofały się telewizja publiczna i spółki skarbu państwa, pojawiły się obawy o przyszłość tego niezwykłego wydarzenia. 

Obawy te okazały się na szczęście niepotrzebne. Dwa Brzegi ponownie zawitały do Kazimierza i Janowca i nie zawiodły oczekiwań miłośników kinematografii. O przyszłość festiwalu i kolejną edycję także nie musimy się już martwić.

Organizatorzy ogłosili wczoraj, że 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017. - Już teraz intensywnie pracujemy nad programem festiwalu. Śledzimy najnowsze informacje ze świata filmowego i szukamy inspiracji nie tylko na rodzimym podwórku. Szykujemy dla naszej publiczności wspaniałe niespodzianki i rozmawiamy z najlepszymi artystami, których chcielibyśmy gościć na Dwóch Brzegach – piszą organizatorzy. - Nie wszystkie tajemnice możemy jeszcze zdradzić, ale już teraz serdecznie zachęcamy do rezerwowania sobie daty w kalendarzu. Na pewno będzie warto!

Organizatorzy zapewniają także, że w przyszłym roku poprzeczkę postawią wyżej. Przypominamy, że w tym roku Kazimierz i Janowiec odwiedzili m.in. Bogusław Linda, Tomasz Wasilewski, Michalina Olszańska, Piotr Dumała i Wojciech Staroń. Na kazimierskim Rynku zagrali Vołosi, Młoda Polska Filharmonia, Ola Bilińska i Adam Strug, a Zamek w Janowcu zdziadział podczas koncertu Dziadów Kazimierskich. 

Poprzeczka jest więc wysoko, ale liczymy na to, że organizatorzy dotrzymają obietnicy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje o przyszłorocznych Dwóch Brzegach.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Exlibris
  Jestem niezmiennie wielka fanką tego festiwalu. Nie mogę się doczekać, już uwzględniam w kalendarzu! Trzymam kciuki za udany repertuar. w ub. roku było trochę słabiej, ale nie najgorzej, zważywszy na atmosferę wokół festiwalu i wycofanie się największych sponsorów. Najlepszy repertuar był 2 lata temu, filmy - marzenie!!!! Do tej pory nie wszyscy mogą je obejrzeć.
 • Kinomanka
  Proponuję wyświetlić Smoleńsk i uzyskać patronat TVP. Nie będą mogli odmówić, a wszystko rozpocząć mszą swiętą koncelebrowaną przez naszego lokalnego przywódce duchowego z Torunia.
  • muminek
   Ale po co?
   Festiwal właśnie wyszedł spod skrzydeł TVP i to jest naprawdę najlepsze, co się mogło zdarzyć.
   Festiwalowi i widzom.
  • Karolcia
   Super pomysł:-) A ta msza to w asyście naszych księży z Kazimierskiej Fary...
  • kinoman moralny
   W kazaniu wykaz scen festivalowych filmów, których dobrzy katolicy winni nie oglądać, poprzez: 1. wyjście z kina na czas określony 2. zamknięcie ócz z przesłonieniem ręką 3. założenie okularów zaklejonych fragmentem tkaniny czarnej. Chodzi oczywiście o wszechobecną nagość i erotyczne teksty i podteksty - na sceny krwawe oczy zaś szeroko otwarte...
 • pijany znad Grodarza
  stałem w kolejce po bilety na otwarcie. Bylem pierwszy. Za mną : facet , ktory SPECJALNIE przyjechal z Warszawy coby kupić je dla: siebie, żony, tesciowej i znajomych. Za mna , po chwili, MULTUM.
  • Izka
   Izka do ~kinoman... Zgadza się z ta kolejką, wyrasta tlum jak spod ziemi i chwila i nie ma biletów. Od dwóch lat kupuję dużo wcześniej przez Internet, ponieważ na seans na otwarcie i na zamknięcie nie ma szans kupienia, gdyż dużą część rezerwują dla vip-ów, później( buraki z partii i radni-bezradni rezygnują i na pół godz. przed seansem czasami można kupić. Ale po co się denerwować np. jak się jest grupą i nie dla wszystkich starczy. A na otwarcie i na zamknięcie dawane są najlepsze filmy (chociaż dyskutowałabym). Na późniejsze dni można z powodzeniem kupić w kasie, ale w pierwszym dniu, albo w w przeddzień, bo idą jak bułeczki. Piszcie co chcecie, ale uwielbiam ten Festiwal i są np. bdb filmy muzyczne, odchamiam się ja to mówia kolokwialnie i rezerwuję urlop co roku od kilku dobrych lat. A kościelnych i PiS zostawcie ludzie i wyluzujcie, do diabła z tą polityką. BDB, że Festiwal odciął się od TVP, wyjdzie mu to na dobre, bo jeszcze jest w tym kraju trochę mądrych ludzi, dbających o to co mądre i wartościowe i dadzą kasę, albo z wyrachowania (dla odpisu od podatku). Psy szczekają karawana idzie dalej. Zajmijcie się sobą , rodzina i swoim życiem. Ja nie mogę ogarnąć swojego. Zostawcie energię na inne, ważniejsze rzeczy, polecam - Wyluzowana.
 • Gone
  No to super!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę