11. Festiwal Dwa Brzegi - znamy już datę!

Skomentuj (8)

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi długo stała pod znakiem zapytania. Trudności zostały jednak przezwyciężone i impreza okazała się dużym sukcesem. O to, czy Festiwal odbędzie się w przyszłym roku, na szczęście nie musimy się martwić – znamy już datę 11. edycji Dwóch Brzegów! 

Trudno wyobrazić sobie Kazimierz bez festiwalu poświęconego X muzie. Filmy polskie i zagraniczne, kinowe premiery, pokazy specjalne, projekcje pod gołym niebem a także spotkania z gwiazdami i twórcami - to wszystko jest już nieodłączną częścią kazimierskiego lata. Jednak, gdy w tym roku ze sponsorowania festiwalu wycofały się telewizja publiczna i spółki skarbu państwa, pojawiły się obawy o przyszłość tego niezwykłego wydarzenia. 

Obawy te okazały się na szczęście niepotrzebne. Dwa Brzegi ponownie zawitały do Kazimierza i Janowca i nie zawiodły oczekiwań miłośników kinematografii. O przyszłość festiwalu i kolejną edycję także nie musimy się już martwić.

Organizatorzy ogłosili wczoraj, że 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017. - Już teraz intensywnie pracujemy nad programem festiwalu. Śledzimy najnowsze informacje ze świata filmowego i szukamy inspiracji nie tylko na rodzimym podwórku. Szykujemy dla naszej publiczności wspaniałe niespodzianki i rozmawiamy z najlepszymi artystami, których chcielibyśmy gościć na Dwóch Brzegach – piszą organizatorzy. - Nie wszystkie tajemnice możemy jeszcze zdradzić, ale już teraz serdecznie zachęcamy do rezerwowania sobie daty w kalendarzu. Na pewno będzie warto!

Organizatorzy zapewniają także, że w przyszłym roku poprzeczkę postawią wyżej. Przypominamy, że w tym roku Kazimierz i Janowiec odwiedzili m.in. Bogusław Linda, Tomasz Wasilewski, Michalina Olszańska, Piotr Dumała i Wojciech Staroń. Na kazimierskim Rynku zagrali Vołosi, Młoda Polska Filharmonia, Ola Bilińska i Adam Strug, a Zamek w Janowcu zdziadział podczas koncertu Dziadów Kazimierskich. 

Poprzeczka jest więc wysoko, ale liczymy na to, że organizatorzy dotrzymają obietnicy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje o przyszłorocznych Dwóch Brzegach.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Exlibris
  Jestem niezmiennie wielka fanką tego festiwalu. Nie mogę się doczekać, już uwzględniam w kalendarzu! Trzymam kciuki za udany repertuar. w ub. roku było trochę słabiej, ale nie najgorzej, zważywszy na atmosferę wokół festiwalu i wycofanie się największych sponsorów. Najlepszy repertuar był 2 lata temu, filmy - marzenie!!!! Do tej pory nie wszyscy mogą je obejrzeć.
 • Kinomanka
  Proponuję wyświetlić Smoleńsk i uzyskać patronat TVP. Nie będą mogli odmówić, a wszystko rozpocząć mszą swiętą koncelebrowaną przez naszego lokalnego przywódce duchowego z Torunia.
  • muminek
   Ale po co?
   Festiwal właśnie wyszedł spod skrzydeł TVP i to jest naprawdę najlepsze, co się mogło zdarzyć.
   Festiwalowi i widzom.
  • Karolcia
   Super pomysł:-) A ta msza to w asyście naszych księży z Kazimierskiej Fary...
  • kinoman moralny
   W kazaniu wykaz scen festivalowych filmów, których dobrzy katolicy winni nie oglądać, poprzez: 1. wyjście z kina na czas określony 2. zamknięcie ócz z przesłonieniem ręką 3. założenie okularów zaklejonych fragmentem tkaniny czarnej. Chodzi oczywiście o wszechobecną nagość i erotyczne teksty i podteksty - na sceny krwawe oczy zaś szeroko otwarte...
 • pijany znad Grodarza
  stałem w kolejce po bilety na otwarcie. Bylem pierwszy. Za mną : facet , ktory SPECJALNIE przyjechal z Warszawy coby kupić je dla: siebie, żony, tesciowej i znajomych. Za mna , po chwili, MULTUM.
  • Izka
   Izka do ~kinoman... Zgadza się z ta kolejką, wyrasta tlum jak spod ziemi i chwila i nie ma biletów. Od dwóch lat kupuję dużo wcześniej przez Internet, ponieważ na seans na otwarcie i na zamknięcie nie ma szans kupienia, gdyż dużą część rezerwują dla vip-ów, później( buraki z partii i radni-bezradni rezygnują i na pół godz. przed seansem czasami można kupić. Ale po co się denerwować np. jak się jest grupą i nie dla wszystkich starczy. A na otwarcie i na zamknięcie dawane są najlepsze filmy (chociaż dyskutowałabym). Na późniejsze dni można z powodzeniem kupić w kasie, ale w pierwszym dniu, albo w w przeddzień, bo idą jak bułeczki. Piszcie co chcecie, ale uwielbiam ten Festiwal i są np. bdb filmy muzyczne, odchamiam się ja to mówia kolokwialnie i rezerwuję urlop co roku od kilku dobrych lat. A kościelnych i PiS zostawcie ludzie i wyluzujcie, do diabła z tą polityką. BDB, że Festiwal odciął się od TVP, wyjdzie mu to na dobre, bo jeszcze jest w tym kraju trochę mądrych ludzi, dbających o to co mądre i wartościowe i dadzą kasę, albo z wyrachowania (dla odpisu od podatku). Psy szczekają karawana idzie dalej. Zajmijcie się sobą , rodzina i swoim życiem. Ja nie mogę ogarnąć swojego. Zostawcie energię na inne, ważniejsze rzeczy, polecam - Wyluzowana.
 • Gone
  No to super!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę