To był dobry sezon!

Skomentuj (11)

zobacz więcej (15)

Ten sezon turystyczny był dla Kazimierza bardzo udany. Zespół Zamkowy i Centrum Informacji Turystycznej odwiedziło dużo więcej osób niż rok temu, a starania i osiągnięcia Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki zostały docenione przez władze powiatu.

Liczne imprezy, festiwale, zawody sportowe, koncerty i inne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Na brak atrakcji w tym roku w Kazimierzu nie można było narzekać: X Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, Kazimiernikejszyn, 50. Ogólnopolski Festiwal Śpiewaków i Kapel Ludowych, Pardes Festiwal, Festiwal Orkiestr Dętych, I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II, IV Piłkarski Memoriał im. Kazimierza Górskiego, Dożynki Powiatowe, Skrzydła nad Kazimierzem, Kazimierskie Winobranie, koncerty Grzegorza Turnaua, Myśleć Sercem, LemOn, Łukasz Zagrobelny czy też występ kabaretu Ani Mru Mru. To tylko parę przykładów tego, co działo się w tym roku w Kazimierzu - wszystkiego nie sposób wymienić.

Pod względem ilości turystów ten sezon także był satysfakcjonujący. Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki dowiedzieliśmy się, że w tym roku do końca października zostało sprzedane 160 tys. biletów na Zespół Zamkowy, Centrum Informacji Turystycznej odwiedziło ponad 29 tys. osób, a na stronę KOKPiTu zajrzało ponad 20 tys. internautów.

Dla porównania w ubiegłym roku w tym samym okresie na Zamek i Basztę weszło 130 tys. turystów, CIT odwiedziło 25 tys. osób, a stronę internetową KOKPiTu 13 tys.   

Osiągnięcia i starania KOKPiTu w promocji kultury i sztuki doceniły także władze powiatu. Podczas Powiatowego Dnia Kultury w Puławach wśród osób, które zostały uhonorowane Nagrodą Starosty Puławskiego w Dziedzinie Kultury, znalazł się dyrektor KOKPiTu Mariusz Płoszaj-Mazurek. 

– To jest nagroda dla całego zespołu Ośrodka Kultury. Przyznana została za okres, gdy zaczęliśmy pracować z całym Zespołem Zamkowym, i myślę, że to jest ważne, że udało nam się pogodzić pracę całego Ośrodka i zrobić wiele udanych imprez – skomentował nagrodę dyrektor Mariusz Płoszaj-Mazurek. - Ta nagroda jest tak naprawdę dopiero początkiem. Dzięki niej możemy spojrzeć z góry, z pewnego dystansu na to wszystko, co udało nam się zrobić i osiągnąć. Możemy zobaczyć także, co należy poprawić i zrobić jeszcze lepiej.

Nagroda za całokształt osiągnięć nie była jednak jedynym wyróżnieniem, jakie otrzymał KOKPiT podczas Dnia Kultury. W Konkursie Wydawnictw Regionalnych pierwsze miejsce w kategorii „Wydawnictwa pozostałe” zajął katalog wystawy pt. „Erraticus. Rzeźba na Zamku” Bogdana Markowskiego, którą można było oglądać od lutego do kwietnia tego roku na Zamku w Kazimierzu.  

- Nagrodzona została przede wszystkim wspaniała wystawa. Często w takich katalogach zapomina się, że najważniejszy jest artysta, a my chcieliśmy pokazać właśnie artystę i jego prace – mówi dyrektor Płoszaj-Mazurek. – Proces projektowania katalogu był nadzorowany przez Ośrodek Kultury i bardzo nas cieszy, że ta dbałość o szatę graficzną została doceniona.

Album, wykonany w minimalistycznym stylu i odznacza się niezwykłą elegancją. Zadbano jednak nie tylko o wygląd. Przygotowując album, pomyślano także o potrzebach osób niewidomych. Wewnątrz znajduje się specjalna wkładka z informacjami o wystawie napisanymi alfabetem Braille’a.

Ciekawie zapowiadają się także plany na przyszły sezon, choć jest jeszcze zbyt wcześnie, by pisać o wielu szykowanych niespodziankach. Dyrektor Płoszaj-Mazurek zdradził jednak, że niemalże na 100% w kwietniu możemy spodziewać się koncertu Kayah – The Best. Możliwe też, że na zamkowym dziedzińcu zagości kabaret Hrabi. W obu przypadkach trwają zaawansowane negocjacje, więc na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać. 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Staszek
  To się Zespół Zamkowy i KOKPiT same pochwaliły. Brawo!
 • Karolka
  No właśnie, był Sylwester na Zamku i go nie ma... Będzie impreza z profesjonalnymi fajerwerkami czy nie będzie? Oto jest pytanie... Do KOKPiT i do Portalu, który na czyjeś przecież polecenie tę zapowiedź zamieścił, a potem zdjął... Ciepło pozdrawiam:-)
  • Bolek
   Coś Ci, Karolka, Portal nie zamierza odpowiedzieć, chyba za trudne pytanie zadalaś... Też pozdrawiam☺
 • Majka
  Do wczoraj w kalendarzu imprez znajdował się Sylwester na Zamku. Dzisiaj bez słowa wyjaśnienia już go nie ma. Czy impreza została odwołana? Jeśli tak, to czy nie nalezą się mieszkańcom i gościom jakieś slowa wyjaśnienia od Miasta? Wszak miała to być impreza publiczna. Naprawdę nie zaslugujemy na kilka słów przeprosin na łamach portalu?
 • Barte
  Lubię te imprezy zawsze na nich pełno naszego przesympatycznego burmistrza do spółki z pomagierami. I dlatego wreszcie jest u nas normalnie jak w każdej wiejskiej przaśnej gminie. Miasteczko odchodzi w niebyt w imię gminno-wiejskiej sielanki.
 • Zamkowa
  No i po co ten Dunia remontował zamek? Żeby Pisula najpierw go krytykował a teraz spijał śmietankę...
  • Konserwa
   Dunia robotę zrobił to teraz Pisula ma czas świstki papieru podpisywać.
  • Optymista
   Widze ze glos rozpaczy za panem Dunia pelna para proponuje sobie portret w pokoju powiesic i sie klaniac do niego co rano...
  • Zofia
   Już od dawna masz ten portret u siebie i każdego ranka powtarzasz opisany przez siebie rytuał, dlatego jesteś takim super optymistą
 • Majka
  A co z Sylwestrem na Zamku, którego zapowiedź widnieje w kalendarzu imprez? Może o tym wydarzeniu też już warto by napisać... W końcu do Sylwestra zostały już tylko 3 tygodnie. Warto pochwalić się, że Kazimierz coś robi dla mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy dzień w roku. Do tej pory strach było wyjść na rynek, gdzie każdy mógł odpalić domowej roboty petardy...
 • Zolta
  Kazimierz to wyjątkowe miejsce :)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę