Vołosi i Młoda Polska Filharmonia (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (22)

Po raz kolejny do Kazimierza Dolnego zawitała Młoda Polska Filharmonia. Tym razem muzycy pojawili się w towarzystwie energetycznego kwintetu Vołosi.

Młoda Polska Filharmonia to jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z prywatnych funduszy. W jej skład wchodzi 43 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów uczelni muzycznych w wieku 15-24 lat, wybranych podczas ogólnopolskich przesłuchań.  Młodzi muzycy otrzymują od Fundacji Zwierciadło roczne stypendia pieniężne. Fundatorami projektu są Sławomir Smołokowski i Grzegorz Jankilevitsch.

W Kazimierzu Dolnym muzycy prezentowali swoje umiejętności już dwukrotnie. Tym razem występ został wpleciony w program Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, a na scenie obok Młodej Polskiej Filharmonii pojawili się Vołosi.

- Jak co roku przygotowaliśmy dla naszej publiczności wyjątkową ucztę muzyczną – pisali organizatorzy. – Tym razem z naszym gościem specjalnym – zespołem Vołosi – zabierzemy Państwa w podróż do świata klasyki i jazzu, gdzie zaserwujemy podwójną porcję wirtuozerii, energii i pasji. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i nieoczywiste brzmienia.

Obietnice zostały spełnione, a wspaniały koncert bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Porywające brzmienia przeplatały się z delikatną, subtelną muzyką porywającą do tańca, chociaż w tany poszli tylko najmłodsi i zarazem najodważniejsi. Dodatkowego uroku dodawała scena na kazimierskim Rynku, podświetlone kamienice i błyskawice, na szczęście widoczne jedynie w oddali.

Kazimierz Dolny mimo późnej pory tętnił życiem, a całym Miasteczku unosiły się dźwięki muzyki symfonicznej, pełne magii, piękne i poruszające duszę.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę