Vołosi i Młoda Polska Filharmonia (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (22)

Po raz kolejny do Kazimierza Dolnego zawitała Młoda Polska Filharmonia. Tym razem muzycy pojawili się w towarzystwie energetycznego kwintetu Vołosi.

Młoda Polska Filharmonia to jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra dotowana z prywatnych funduszy. W jej skład wchodzi 43 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów uczelni muzycznych w wieku 15-24 lat, wybranych podczas ogólnopolskich przesłuchań.  Młodzi muzycy otrzymują od Fundacji Zwierciadło roczne stypendia pieniężne. Fundatorami projektu są Sławomir Smołokowski i Grzegorz Jankilevitsch.

W Kazimierzu Dolnym muzycy prezentowali swoje umiejętności już dwukrotnie. Tym razem występ został wpleciony w program Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, a na scenie obok Młodej Polskiej Filharmonii pojawili się Vołosi.

- Jak co roku przygotowaliśmy dla naszej publiczności wyjątkową ucztę muzyczną – pisali organizatorzy. – Tym razem z naszym gościem specjalnym – zespołem Vołosi – zabierzemy Państwa w podróż do świata klasyki i jazzu, gdzie zaserwujemy podwójną porcję wirtuozerii, energii i pasji. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i nieoczywiste brzmienia.

Obietnice zostały spełnione, a wspaniały koncert bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Porywające brzmienia przeplatały się z delikatną, subtelną muzyką porywającą do tańca, chociaż w tany poszli tylko najmłodsi i zarazem najodważniejsi. Dodatkowego uroku dodawała scena na kazimierskim Rynku, podświetlone kamienice i błyskawice, na szczęście widoczne jedynie w oddali.

Kazimierz Dolny mimo późnej pory tętnił życiem, a całym Miasteczku unosiły się dźwięki muzyki symfonicznej, pełne magii, piękne i poruszające duszę.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę