Długi weekend majowy 2014

Skomentuj (3)

zobacz więcej (6)

Tuż po świętach długi majowy weekend! Jeśli nadal wahacie się, gdzie spędzić tegoroczną majówkę, zapraszamy do Kazimierza Dolnego.

Wypoczynek w Kazimierzu Dolnym to świetny pomysł na zbliżającą się majówkę. Spacery nadwiślańskim bulwarem, relaks w kawiarenkach przy rynku czy zwiedzanie okolic zamku – to wszystko czeka na turystów, którzy przyjadą do Miasteczka podczas długiego weekendu.

Zachętą do tego będzie z pewnością ciekawa majowa oferta imprez.

 

26 kwietnia

godz. 10.00 - Rajd rowerowy Od źródełka do źródełka"
- start spod Agrokwatery „U źródełka” w Kazimierzu Dolnym ul. Doły 51A.

Trasa: Kazimierz Dolny (ul. Doły 51A) - Wylągi - Lipowa Dolina - Jeziorszczyzna - Rzeczyca - Słotwiny - Rogów -- Dobre - Podgórz - Dąbrówka - Cholewianka (Siedlisko Małgorzaty – tu przewidziano warsztaty rękodzieła lokalnego i poczęstunek) - Mięćmierz - Kazimierz Dolny Rynek (tu czeka nas spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Fary). Z przerwami pokonają trasę około 30 km. Na zakończenie rajdu ognisko przy  Agrokwaterze „U źródełka” w Kazimierzu Dolnym.

Zapisy i instruktaż bezpieczeństwa na drodze 26 kwietnia od 9.30 w miejscu startu.zapisy tel. 502 116 807

godz. 12.00 - Slow Art Day
- Dzień Wolnej Sztuki - Muzeum Nadwiślańskie ul. Rynek

27 kwietnia

godz. 9.00 - Pierwszy Kazimierski Test Coopera
- wał wiślany w Kazimierzu Dolnym; linia startu na końcu ulicy Krakowskiej przy zjeździe na prom do Janowca

spływ kajakowy Chodelką i Wisłą z Dobrego do Kazimierza Dolnego

Zapisy tel. 603 665 900, 792 997 347

30 kwietnia godz. 10.00 - Spotkanie ze Sławomirem Koprem - polskim pisarzem, autorem książek historycznych, m.in. "Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej", "Gwiazdy II Rzeczypospolitej", "Miłość w Powstaniu Warszawskim", "Alkohol i muzy. Wódka w życiu polskich artystów", "Sławne pary PRL" i innych.


od 1 maja, godz. 11.00 - 16.00 – Wielkie majenie studni – Rynek
Akcja dekorowanie kazimierskiej studni kwiatami. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zachęca do udziału w tym wydarzeniu. Można przynieść własne kwiaty lub wziąć udział w kwietnych warsztatach.

Kwiaty można przynieść zrobione wcześniej, częściowo będą wykonywane na bieżąco 1 maja na warsztatach w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.

Godz. 17.00 - Bajkowy kogel - mogel - Zagrodowa Osada w Uściążu

Jak co roku 1 maja gościmy w Zagrodowej Osadzie jako Stowarzyszenie "Rytm Natury" Teatr Lalki i Aktora "Muchomor" z Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika". Bardzo serdecznie zapraszamy rodziny naszych drogich turystów:) na sztukę autorstwa i w reżyserii Pani Grażyny Idzik - Dominiak z muzyką Zbigniewa Jonaka.

Godz. 18.00 - Gorąca Majówka - Spichlerz & Willa Murka ul. Krakowska 59/61

Kiełbasa, kaszanka, żeberka, piwo...


godz. 18.30 - Kakofonia Blues Band - koncert w Zajeździe Piastowskim - ul. Słoneczna 3

Miejsce spotkań i odpoczynku dla motocyklistów w Zajeździe Piastowskim rusza już 1 maja. Na otwarcie specjalny koncert – o godzinie 18.30 wystąpi zespół Kakofonia Blues Band. Wstęp wolny.

 

1 - 4 maja godz. 14.00 - zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem turystycznym i przejazd czerwonymi ekobusikami – Rynek, parking ekobusików

Moc informacji i atrakcji z pierwszej ręki: o zabytkach i historii, o legendach i skandalach, o dobrym jedzeniu, o fajnej zabawie. Oferta dla turystów indywidualnych.  W każdy weekend i święta. Bilety w cenie: 20 zł dorośli, 15 zł dzieci. Informacja: 604 116 147 lub 539 676 400

1 - 4 maja godz. 16.00 - „Pokaż, co masz. Edycja 3” - wystawa absolwentów i przyjaciół Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym - Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. 

Wernisaż 1 maja o godz. 16.00.

1 - 4 maja – Spotkania z archeologią. Słowiańska kuchnia – Muzeum Nadwiślańskie. Grodzisko w Żmijowiskach

2 maja Rajd Flagi Puławy - Kazimierz.

Tradycyjnie 2 maja Rajd z Puław do Kazimierza startuje spod puławskiego Urzędu Miasta o godz. 10.00. Grupa kazimierska zbiera się na Rynku w Kazimierzu o godz. 8.00.


2 maja godz. 17.00 -
Spotkanie z Piotrem Wojciechowskim - Dom Kuncewiczów

Prozaik i poeta, reżyser i rysownik, a jednocześnie zapalony taternik i grotołaz, przedstawi swoją najnowszą książkę pt. "Tratwa manekina". Powieść ta prezentuje czytelnikom etyczne przesłanie całej twórczości Wojciechowskiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy polskich. Wstęp wolny.

2 i 3 maja – Klezmerska Majówka w Zajeździe Piastowskim
, ul. Słoneczna 3.
•    2 maja, piątek, godzina 18.30 występują Berberys i NeoKlez, wstęp wolny;
•    3 maja, sobota, godzina 18,30 występują NeoKlez i Pushkin Kiev Klezmer Band,   bilety w cenie 40 PLN do kupienia na www.zajazdpiastowski.pl i w recepcji Hotelu.

O dowóz gości na miejsce (a także o powrót) zadbają czerwone meleksy odjeżdżające z ul. Lubelskiej, obok Kawiarni Rynkowa.

3 maja

Spotkanie z Historią

  • Godz. 9.00 – 13.00 - spotkanie z Historią: Zlot historycznych pojazdów militarnych przy udziale Willis Club Polska - w barwach I Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka (Willys, Dodge, GMC) oraz Fundacji Niepodległości w barwach 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa (Willys, White Scout Car, M3 Half Track) - uczczenie żołnierzy 2 Korpusu Polskiego - 70 rocznica zdobycia Monte Cassino - Rynek

 

  • Godz. 9.00 – 20.00 – Spotkanie z Historią:Festyn Historyczny z udziałem rekonstruktorów Grupy Edukacji Historycznej (Fundacja Niepodległości) 15-20 rekonstruktorów w mundurach jednostek 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa wraz z uzbrojeniem (zabezpieczonym) i ekwipunkiem oraz historyczne pojazdy militarne - Rynek

 

  • Wystawa „Rok Żołnierzy Tułaczy” - wystawa poświęcona losom żołnierzy 2 Korpusu Polskiego (plansze tekstowe i powiększenia unikalnych fotografii archiwalnych) - Rynek

 

  • Animacje dla dzieci - postać Misia Wojtka, odtwarzanego przez rekonstruktora w kostiumie wykonanym profesjonalnie na podstawie dokumentacji fotograficznej - Rynek

 

  • Godz. 18.00 - 20.00 - Wieczorem – recital piosenek Hanki Ordonówny w wykonaniu Anny Przybysz. Artystka wykona swój recital z wojskowego samochodu - tak, jak słynna Ordonka śpiewała dla polskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie po wyjściu z sowieckiej niewoli.Godz.10.30 - Święto Konstytucji 3 Maja - Fara

Po mszy złożenie kwiatów w miejscu pamięci narodowej pod murami Klasztoru.

 

Godz. 12.00 - Wystawa Daniela de Tramecourta w Galerii Łazorek w Kazimierzu

- Na wystawę składa się kilkanaście obrazków bardzo kazimierskich. Opisują bardziej stan świadomości „zkazimierzałego” twórcy w wyraźnym oddaleniu od pamiątkowej weduty. Miasteczko wywarło na mnie bardzo silny wpływ, dało mi radości, smutki, rozczarowania i inspiracje. Uważam, że z tego tytułu mam prawo do rozważań na temat tak poważny jak „widok z Rynku na Farę - pisze Autor na stronie portalu Jem Lublin. - Wystawa ma charakter bardzo kazimierski, próbuję pokazać Miasteczko jako pewien stan świadomości nie zaś wedutową pamiątkę.

Godz. 15.30 -17.30 – Dzień Strażaka
- ćwiczenia strażaków kazimierskich - Rynek

Godz. 16.00 - wspólne muzykowanie z Dziadami Kazimierskimi i zespołem Łąki Łan z okazji drugich urodzin klubu - Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43, 24-120 Kazimierz Dolny

Godz. 22.00 – 23.30 Koncert zespołu Dziady Kazimierskie – Rynek

Podczas koncertu premierę będzie miał utwór specjalnie stworzony dla straży pożarnej pod tytułem "Kazimierska OSP"!

4 maja


Godz. 9.30-14.00 - Spotkanie z Historią: Zlot historycznych pojazdów militarnych przy udziale Willis Club Polska - w barwach I Dywizji Pancernej
gen. Stanisława Maczka (Willys, Dodge, GMC) oraz Fundacji Niepodległości w barwach 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa (Willys, White Scout Car, M3 Half Track),
Grupy Edukacji Historycznej (Fundacja Niepodległości) - Rynek

Godz. 12.00-14.00 – Spotkanie z Historią: Koncert artystów krakowskiego kabaretu “Loch Camelot” - w repertuarze historycznych piosenek towarzyszących żołnierzom 2 Korpusu – Rynek - występ z wojskowej ciężarówki lub sceny przed kawiarnią “Rynkowa”.


A co przygotowali właściciele obiektów noclegowych?

 

Kilka różnych wariantów pobytowych czeka w Hotelu „Zajazd Piastowski”. Dostępne są oferty obejmujące jeden, dwa lub trzy noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami.

 

Pensjonat*** Folwark Walencja zaprasza na chwile niezapomnianego relaksu. Na gości czekają leniwe poranki w ogrodzie oraz nielimitowany dostęp do strefy wellness. Również najmłodsi goście nie będą się nudzić, ponieważ specjalnie dla nich przygotowano baseny ze zjeżdżalniami, strefę zabaw i wiele innych atrakcji.

 

Do spędzenia miłych chwil podczas weekendu majowego zaprasza Hotel*** Dwa Księżyce. Na gości hotelu czeka pyszne jedzenie i ciekawy program pobytu: przejażdżki bryczkami, wieczorne grillowanie oraz wiele smacznych niespodzianek dla łasuchów!

 

MONTIS Hotel & SPA*** w Poniatowej oferuje dwa pakiety pobytowe – Standard i Exclusive. Obejmują one wiosenne zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, przejażdżki bryczką oraz dodatkowe atrakcje dla dzieci.

 

Hotel Vincent - Sztuka Wypoczynku zaprasza na majowy pobyt, obejmujący noclegi w komfortowym dwuosobowym pokoju. W cenę wliczone jest także wyżywienie. Oprócz tego, goście hotelu będą mieli nierozgraniczony wstęp na basen a także będą mogli bezpłatnie wypożyczyć rowery i kijki trekkingowe, które są nieodzowne podczas spacerów kazimierskimi wąwozami.

 

Weekend majowy w Hotelu *** KAZIMIERZÓWKA to cztery dni beztroski w luksusowych warunkach. Majowy pakiet pobytowy obejmuje wiele atrakcji, wśród których znalazły się odprężające masaże i relaks w ogrodowym jacuzzi. Również na najmłodszych gości czekają niespodzianki, jak na przykład interaktywne animacje.

 

Majówka w www.KWASKOWA.pl to wypoczynek na każdą kieszeń. Specjalnie na długi weekend przygotowano tu kilka wariantów pobytowych: Economy, Standard, Premium, Apartament. Oprócz noclegów w wygodnych pokojach, w cenę pobytu wliczone zostały także śniadania. Ponadto, na życzenie gości, KWASKOWA organizuje także dodatkowe atrakcje.

 

Pałac Piotrawin zaprasza na długi weekend wypełniony atrakcjami. Do wyboru jest kilka różnych pakietów pobytowych, obejmujących noclegi i wyżywienie. Oprócz tego, goście hotelu mogą brać udział w wycieczkach po malowniczych okolicach Kazimierza Dolnego. Obsługa hotelu pomoże zorganizować również dodatkowe atrakcje, takie jak paint ball, przejażdżki bryczką czy quadami.

 

Pensjonat „Zagrodowa Osada” to kompleks wyjątkowych budynków otoczonych lasami. Spędzenie majówki w takim miejscu będzie wyjątkową przygodą, ponieważ w majowej ofercie znalazły się m.in. arteterapia i ludoterapia dla dzieci, młodzieży i dorosłych! Na gości czekają wygodne pokoje oraz pyszne jedzenie w regionalnej restauracji.

 

Pensjonat Pod Kasztanami zaprasza na wypoczynek podczas majowego weekendu. Goście rezerwujący pobyt na cztery dni lub dłużej, będą mogli odbyć bezpłatną wycieczkę motorówką po Wiśle. Trzeba się jednak śpieszyć, bo pensjonat dysponuje już tylko jednym niezarezerwowanym pokojem na majówkę.

 

Dom Michalskiego – Swojska oferuje wypoczynek w zacisznej willi, która otoczona jest dużym ogrodem. Miejsce to znajduje się w samym centrum Kazimierza, więc goście będą mogli bez przeszkód uczestniczyć w odbywających się w miasteczku imprezach.

 

Na majówkę zaprasza także pensjonacik Basia, gdzie przygotowano pięciodniowy pakiet pobytowy. W jego cenę wliczono noclegi, śniadania oraz obiadokolacje. Na gości czekają komfortowe pokoje z łazienką, telewizorem oraz dostępem do bezprzewodowego internetu.

 

Kwiecistą majówkę proponuje Hotel BERBERYS***. Na gości czekają dwa warianty pakietów pobytowych, obejmujących trzy lub cztery doby. W ich cenę wliczono noclegi wraz z wyżywieniem oraz dodatkowe atrakcje. Podczas majowego weekendu goście hotelu będą mogli zwiedzić Kazimierz w towarzystwie przewodnika i wziąć udział w zajęciach fitness!

 

Zielona Dolina to komfortowe pokoje gościnne, znajdujące się w zacisznym zakątku miasteczka. Na gości czeka tu relaks na słonecznym tarasie oraz duży ogród, w którym można rozpalić ognisko. Pokoje podczas majówki dostępne są w atrakcyjnych cenach.

 

Pensjonat Łubinowe Wzgórze proponuje pobyt w dwóch wariantach – od 27.04.14 do 04.05.14 lub od 30.04.14 do 04.05.14. W cenę wliczono noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami, seanse filmowe czy dostęp do biblioteki. Dodatkowo można skorzystać z rowerów lub spróbować niezapomnianego pobytu w ruskiej bani. Również na maluchy czeka wiele atrakcji: sala i plac zabaw, gry planszowe oraz maty elektroniczne.

 

UWAGA! Powyższy news powstał na podstawie informacji zawartych w zakładce Weekend majowy 2014, która znajduje się w naszym portalu – w prawej kolumnie. W treści newsa – jak zawsze – opisano najciekawsze oferty. Jeśli ktokolwiek z Państwa chciałby, by jego obiekt także został tu wymieniony, bardzo prosimy o kontakt mailowy: redakcja@kazimierzdolny.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę