Studnia zakwitła na 1 maja

Skomentuj (32)

zobacz więcej (6)

Trwa Wielkie Majenie Kazimierskiej Studni. W ten sposób Kazimierz Dolny świętuje 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dorzućmy także swój kwiatek do tego bukietu!

Kazimierz Dolny, jak reszta Polski, świętuje dziesięciolecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na kazimierskim Rynku z tej właśnie okazji trwa Wielkie Majenie Kazimierskiej Studni. Akcja pod hasłem „Ubierzmy Studnię w kwiaty!” rozpoczęła się 1 maja przed południem i potrwa przez cały weekend majowy, do niedzieli włącznie.

- Studnię mai Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki z pomocą twórców ludowych oraz grup artystycznych działających przy Domu Kultury – mówi pomysłodawczyni majenia studni. – Mamy tu przedstawionych kilka prac, które są wykonywane pod kierunkiem instruktorek w Domu Kultury, dzięki czemu możemy się bliżej zapoznać z naszą działalnością. Można też zrobić sobie samodzielnie kwiatuszka i umieścić go na Studni.

Na kazimierskim Rynku będą organizowane są przez twórców ludowych pokazy i warsztaty wykonywania sztucznego kwiecia z papieru, bibułki, filcu, kordonka czy włóczki. Można także przynieść kwiaty wykonane wcześniej w domu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji! Dorzućmy także swój kwiatek do tego bukietu!

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (32)

 • Wiesław
  @ Pijany z G., do wielbiciela Unii:
  Nawet karma dla zwierząt bywa mniej nafaszerowana chemią niż niektóre pseudowędliny czy konserwy. Po dekadzie od wejścia Polski do Unii Europejskiej nasze jedzenie jest coraz gorszej jakości.
 • Daks
  Czytając Wasze złote myśli,dochodzę do wniosku,ze w pełni sprawdza się powiedzenie.Dla Polaków można coś zrobić z Polakami nic.
 • pan emigrator
  @samuraj

  obawiam się, że nie do końca lub opacznie zrozumiałeś istotę mojego komentarza...
 • emigratror
  siostro! zimny okład proszę! natychmiast! pacjent w stanie krytycznym!

  @szok
  zdjęcie oraz cytowane przeze mnie życzenia pochodzą z oficjalnej strony pana Witolda. sam je tam umieścił i ku uciesze jego fanów dumny jest z nich i rad. przestań już się ośmieszać i wklejać na oślep jakieś banialuki tylko przyjmij do wiadomości FAKTY.

 • szok
  Newsweek podaje
  ''Internet zalała powódź prorosyjskich komentarzy. Na newsweek.pl 80 procent z nich wysłano z nieprawdziwych kont. Ekspert: Rosyjska cyber-propaganda to dopiero początek.''
  Sytuacja zawsze wygląda w ten sam sposób. Gdy na newsweek.pl publikujemy artykuł dotyczący sytuacji na Ukrainie, na początku pojawiają się wyważone komentarze dotyczące zaangażowania stron w konflikcie. Jednak w pewnym momencie, jakby na akord, liczba komentarzy dramatycznie wzrasta, stają się one bardzo prorosyjskie, anty-ukraińskie i anty-polskie, często wulgarne. Merytoryczna dyskusja całkowicie ginie, internetowi trolle przejmują temat, normalne komentarze są spychane w niebyt''
  Rosja ma jedną z trzech największych armii hakerskich na świecie. Na terenie Federacji Rosyjskiej działa kilka ośrodków m.in. w Kazaniu lub Czelabińsku. Stamtąd prowadzona jest obecnie, najprawdopodobniej nie tylko w Polsce, akcja propagandowa .
 • szok
  Emigrator ile Ty masz lat? 12 ?? dajesz sie nabierać na propagandowe wrzuty ,plakaty i tego typu treści co znajdzie się kij na lewacki ryj? dajesz się nabierać na wprowadzanych w tłum krzykaczy wrzeszczących ''a na drzewach zamiast liści ...''itp którzy mają na celu wystraszenie lemingów .Boją się tego ruchu oj boją skoro sięgają do takich metod .To tak jak z Rosyjskimi cyber agentami którzy mieli za zadanie ''zalanie '' polskiego internetu komentarzami o wulgarnej treści ,prosowieckimi itd też byś mi nie uwierzył gdyby nie to ze mowi sie o tym i pisze oficjalnie .
 • szok
  Emigrator czego Ty się boisz ??
  Jesteśmy Polakami ,powinniśmy dbać o Nasz wspólny interes NARODOWY a nie o interesy Eurokołchozu .Nie wiedzisz kołchoźniczych zakazów i nakazów?? Z jednego kołchozu trafiliśmy do drugiego .Czas to zmienić .Nikt tu nie mowi o mordowaniu kogokolwiek ,pamiętaj słowa Szewacha Weissa .To nie Polacy zbudowali obozy zagłady !! największy polski nacjonalista to dziecinada w porównaniu z hitlerowcami bo to oni wymordowali miliony ludzi a nie Polacy.Przestań słuchać idiotycznej propagandy i zastanów się nad sensem tkwienia nadal w unijnym szambie.
  Dlatego nie tylko w Polsce odnawia się ruch narodowy .Szanujmy własne tradycje ,nie musimy mieć we łbach ogólnoeuropejskiej papki.
 • szok
  Ulka przez Ciebie zwijam się ze śmiechu .
  O Matko Bosko!!! co to sie stanęło?????
  A redakcja prosi o komentarze na temat ha ha ha zrywanie boków .
 • Samuraj
  Tak jest macie rację, zarówno Pan Emigrator (a gdzie Pan emigrował?), jak i Tadek, oraz Szok. Cieszę się, że chociaż w kilku mamy wspólne zdanie. Myślę, ze Wiesław również jest tej samej myśli, chociaż się nie wkleja. Święto 3-go maja też jest masońskie. Książę Adam Kazimierz Czartoryski, prawie król polski też był masonem. Był członkiem polskiej loży masońskiej Trzech Braci. W Farze kazimierskiej jest wiele masońskich symboli.
  A nasz wielki Papież? Sami poszukajcie.
 • emigrator
  @Tadek
  Myślę, że na niektóre(np. zakute łby) pół metra by ni starczyło. Ale są wśród kandydatów do PE ludzie, którzy i o tym pomyśleli tylko w mocniejszej wersji...
  "Z okazji komuszych pochodów, dziesięciolecia polskiej obecności w eurokołchozie oraz odbudowy homotęczy, życzę polskim i tradycyjnym:

  ZNAJDZIE SIĘ KIJ NA LEWACKI RYJ "

  Tylko głosować na "wiatr odnowy" jak to Szok pisze....
 • Tadek
  Też to tak odbieram. Nic, tylko kupić pół metra gumki od majtek i w łeb sobie strzelić :)
 • emigrator
  Ehh, stało się. Kolejny pierwszy maj za nami. Pomimo bicia na alarm przez Szoka kilka tygodni przed, pomimo ostrzeżeń Wiesława, stało się. Ludzie wyszli na ulice i świętowali. Pod przykrywką dnia pracy nieświadomi niczego rodacy oddawali cześć iluminatom. Wielu z nas nie posłuchało ostrzeżeń i zdecydowało się na udekorowanie kazimierskiej studni kwiatami , więc i na tym polu siły polskości poległy ,a zwykli obywatele dali się nabrać na komunistyczny i masoński trik pod którym kryje się oddawanie czci obcym siłom, wyzysk i nieunikniony upadek naszej ojczyzny...
  Mnie zastanawia jednak to ,iż święto trzeciego maja czyli uchwalenia naszej konstytucji przeszło tutaj na portalu całkowicie bez echa. Przecież każdy chyba wie, nawet małe dzieci nie wspominając już o naszych ekspertach(Szok, Wiesław) od masonów, iluminatów i innych ciekawych teorii, że konstytucja ta zastała napisana, zredagowana i przyjęta w sejmie w głównej mierze przez masonów.
  Jak to możliwe więc, że nie ma Szoka rozdzierającego szat ze swoimi mądrościami, gdzie podział się Wiesław, który mógł zapewnić odpowiednią wiedzę, kopiując i wklejając sensacyjne wiadomości ze swoich źródeł aby nie dopuścić aby kolejny raz nieświadome społeczeństwo oddawało hołd i czciło złe moce?
  I najważniejsze chyba. Jak to możliwe, że polski kościół katolicki, ostatni bastion obrony polskości i tradycjonalizmu po raz kolejny, w każdym kościele w kraju celebruje msze z tej okazji?????
  Nie ma już ratunku.
 • Ulka
  A ja do tej całej bańki komentarzy mam lepszy komentarz. Też filmowy. I nie myślę tu o Unii, ale o nas, Polakach. Przydałaby nam się naprawdę Boska interwencja.
 • Samuraj
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek.
  Samuraj wie o co biega. To ten w białym na filmiku.
 • Tadek
  Ja się chyba trochę zgubiłem... Studnia w kwiatach, a tu UFO?
 • pijany znad Grodarza
  Janusz Zagórski (ur. 9 marca 1958) − polski dziennikarz, ufolog, badacz zjawisk niewyjaśnionych, założyciel, oraz prezenter telewizji internetowej niezależnatelewizja.pl. Z wykształcenia magister nauk politycznych[1].

  Jego przygoda z badaniem zjawisk określanych mianem UFO rozpoczęła się w roku 1990. W kolejnych latach jego działalności podjął współpracę z Telewizją Wrocławską, współrealizując cykl programów pt. „Odpowiedzmy sami”, a także z popularnym dziennikiem dolnośląskim „Słowo Polskie”, publikując na jego łamach ponad 100 artykułów. W roku 1998 stał się jednym z ekspertów od zjawisk niewyjaśnionych w programie Nie do wiary, nadawanym w telewizji TVN. Współpraca ta trwała do roku 2007, kiedy to program zakończył swoją emisję. Od roku 1997, po dziś dzień, jest organizatorem corocznego wrocławskiego UFO Forum, jedynej tego typu cyklicznej imprezy w Polsce, poświęconej fenomenowi niezidentyfikowanych obiektów latających"
 • Samuraj
 • Redakcja
  Prosimy o komentarze zgodne z regulaminem dyskusji.
 • Obserwator
  W Rynkowej zakaz palenia? Wreszcie!!! No to wygląda, że po raz pierwszy posiedzę tam dłużej.
  Taki temat zarzucam i nie ma on nic wspólnego z polityką na jakimkolwiek szczeblu, UE, wyborami, lotnictwem itd.....
  Otóż co powiecie na wyższe składki zdrowotne dla palących, albo zniżkę dla niepalących?
  Pewnie pan z tych stron po zarzuceniu w rozmowie tego tematu, następnego dnia nabył papierosa...
  A studnia jest ok.

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę