Klezmerska Majówka

Skomentuj (4)

Klezmerzy znowu w Kazimierzu! Zajazd Piastowski kontynuuje tradycje klezmerskiego grania w Kazimierzu Dolnym. 2 i 3 maja czeka nas piknik i klezmerskie granie w specjalnej hali koło Zajazdu Piastowskiego.

- Cieszę się, że znowu wracamy do Kazimierza – mówi frontman zespołu NeoKlez, Stanisław Leszczyński. – Graliśmy tu wielokrotnie i po tym, kiedy Knajpa U Fryzjera przestała istnieć, mieliśmy wiele obaw, czy jeszcze będziemy mieli okazję tu zagościć. W zeszłym roku to właśnie NeoKlez zapoczątkował klezmerskie koncerty w Zajeździe Piastowskim i jak widać mamy ciąg dalszy. W imieniu organizatorów i wszystkich muzyków serdecznie zapraszam, bo będzie się działo! NeoKlez zagra dwukrotnie: pierwszego dnia, kiedy wystąpi również znakomita lubelska kapela Berberys, a także drugiego wieczoru przed występem Pushkin Kiev Klezmer Band. I tutaj mam nadzieję na różne muzyczne niespodzianki, gdyż z muzykami z Ukrainy znamy się od 2 lat i jesienią spotkaliśmy się znowu w Polsce. Być może uda się ich namówić na klezmerski jam?

Tyle charyzmatyczny lider kapeli NeoKlez. Stali bywalcy klezmerskich koncertów znają obydwa lubelskie zespoły. Poniżej parę słów o ukraińskiej kapeli.
 
Pushkin Kiev Klezmer Band to żydowsko-cygańska grupa z Kijowa, złożona z najlepszego sortu muzyków weselnych z Ukrainy i Mołdawii. Przez wieki te krainy zasilały bogate tradycje klezmerskiej i romskiej muzyki, a obecnie to jedyne miejsca w Europie, gdzie kultura klezmerska pozostaje nadal żywa. Pushkin nie próbuje wskrzeszać klezmerów; jego muzycy po prostu kontynuują stare tradycje, grając na weselach, zabawach i koncertach, w synagogach i na ulicach. Ich repertuar zawiera zarówno współczesne jak i tradycyjne aranże żydowskiego, romskiego oraz mołdawskiego folkloru, jak również uliczne piosenki z Odessy czy z Kaukazu, podawane w oryginalnym i autentycznym stylu, mieszającym jakość hucznej zabawy i koncertowych wykonań, w zależności od potrzeby chwili. Ten zjawiskowy zespół sprawia, że można się poczuć jak na weselu w starej Odessie, kiedy szkło już zostało potłuczone!

Grupa Pushkin Kiev Klezmer Band prezentuje dziś niezależny klezmerski styl. Charakterystyczny matowy głos Dmitra Gerasimova, tętniący klezmerski rytm oraz wpadające w ucho słowa to genialne połączenie. Szczera, żywa i prawdziwa - taka jest muzyka Pushkin Kijow Klezmer Band.

 • 2 maja, piątek, godzina 18.30 występują Berberys i NeoKlez, wstęp wolny;
 • 3 maja, sobota, godzina 18,30 występują NeoKlez i Pushkin Kiev Klezmer Band,  bilety w cenie 40 PLN do kupienia na www.zajazdpiastowski.pl i w recepcji Hotelu.


Tekst: Klezmer

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ala i Marek
  Nareszcie! Na pewno będziemy! :)
 • jaka
  W rzeczy samej panie radco! Bylismy ostatnio U Fryzjera - tragedia!!!!
 • Aron
  Fajnie że Zajazd Piastowski kultywuje Klezmer-muzykę.Stare miejsce nie pochwyciło tego klimatu,właściciel restauracji Fryzjer nie ma zupełnie pojęcia o prowadzeniu restauracji,Morze lepiej że nie powstała tam żydowska restauracja.
 • Shalom
  No i coś się dzieję! Brawo Zajazd! Na klezmerów przyjeżdżałam zawsze i jeśli tylko będą się pojawiać w Kazimierzu to będę przyjeżdżać zawsze!

Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę